Vestel Vilma 800BT Su Boşaltmada Ses Sorunu

Selamun Aleykum;

Daha Dün Servis Geldi toplamda 190 TL para verdim. Arızası Makine Bazen su almıyordu.Alırsa Normal Çalışıyordu.

Durulamaya geçince pompa sürekli çalışıp HAZIR ve BEKLET ışıkları yanıp sönüyordu.

Servis geldi kart arızası ve kahverengi (metalflex yazıyor dışında) Sanırım pompa ile ilgili bir parça içerisine üflenince röle gibi çıt diye ses geliyor.

Bu iki parçayı değiştirdiler. Makine su aldı ve verdi. Servis gittikten sonra hızlı yıkamada normal şekilde çalıştı.

Akşam gömlekleri attım. Tam son sıkmaya geldiğinde Sanki sürtüyormuş gibi bir gürültü yaptı. O şekilde kapattım.

Sabah Sıkmasını çalıştırdım hiçbişi olmamaış gibi çalıştı.Düzeldi sanırım dedim. Sonra yine çamaşır attım Tekrar Sıkmaya Gelince Gürültü başladı. Gürültüyü videoya çektim. Nasıl anlatabilecem ki yazıyla diye.

Yenisinin yarısına geldi makina. Servis 30 alacak ,
parça diyecekler 50 de öyle alsalar. Yazık diyorum. Ağzım iyice ayndı. Sese göre sizden arıza için yardım bekliyorum.

NOT: Sıkma Yapınca gürültü yok. Pompa çalışınca çıkıyor ses.

Konu İle İlgili Video Aşağıdadır

Merhaba
Pompa sesli çalışıyor. Eğer kendiniz değiştirirseniz 50 tl ye kargo dahil gönderebilirim orjinal parçasını. İyi günler.

Ustam mesela şuan eve geldim makinayı çalıştırdım tık demeden çalıştı ?

Dün akşamda sorun çıkmışisabah sıkmayı yapmıştım.

Acaba Pompa kömüründemi sorun var ısınınca problem çıkarıyor ?

Pompala kömür yok. Öndeki pervane zamanla içine kaçan parçalardan dolayı sesli çalışabiliyor.

Bu arızanın aynısı bende var aynı marka çamaşır makinesi kazandan geliyor diye bilyaları rulman keçe degistirdim ama sıkmaya geçerken suyu boşaltırken ses çıkarıyor sıkma da yapmıyor sesi

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri