Vestel enteresan ariza

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Merhaba. Çalıştığım yerde bi vestel var 18 lik. Bi kac gün önce su akıtma şikayeti geldi. Bakıma aldım cihazi. Tavayı söktüm içi pis idi temizledim. Cihazi temizledim topladım. Tavadan su akıyor dışarı gidiyor. Sorun yok. Ama su akmaya devam ediyor. Nerden mi. Fanin olduğu yerden. Biliyorsunuz fanin olduğu kısım tava ile alakasız. Fanin hemen arka yüzeyinden su sızıp akıyor. E tavaya gelmediği için yere damlıyor. Nemden olabilir mi. Bu arada cihaz ortama göre büyük seçilmiş. Daha önce sorun yoktu dediğim gibi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Birbirine açılı iki serpantin varsa arkadakinin sabit bir tavası vardır. O tıkandığında taşarak fana akar ve içeri serpme yapar.
Tavayı fanı söküp ulaşabilirsiniz. Biraz yukardadır. Bulursam resim eklerim.

Tava ve fan sökülmüş klimanın alttan fotosu.
Üst kısımda tavaya denk gelen serpantin görülüyor.
Kırmızı ok daha küçük olan arka serpantinin sabit ydğuşma tavası. Buna ilaçlı su püskürtün bolca. Mavi okla işaretli bir çıkış var. Su buradan alt tavaya akar.
Eğer su sıktıkça buradan geliyorsa sorun yok. Taşma yapıyorsa tıkanmıştır.
Klimanın terazisi diğer yana yatıksa yine taşma yapar. Tam teraziye getirin.
20170920_155455_1.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim cihaz daha eski bir cihaz. Yani bunun gibi iki tane tavası yok tek tava var. Fotoğraf atayım

Fotoğraf
Screenshot_2018-07-13-14-48-31.png

Fotoğraftaki gibi elimle tuttuğum yer tavanın olduğu yer. Tavayı söktüm . Orda sorun yok su ordan akıp dışarı gidiyor zaten. Su gelen yer fanin altindaki yer. Mavi karaladıgim yer. Süzülüp gelen su yere dökülüyor. Yani fanin orda tava olmaz normalde. Sokmeden Bakim yaparken de altına bisy koyarız hani fani yıkarken biranda felan. İşte oradan geliyor

Screenshot_2018-07-13-14-48-07.png pembe yerden. Geliyo. Mavi ok tavaya denk geliyor.

20180713_151409.jpg buda tava takılı hali. Suan dışarı atıyor su. Şu hava yönlendirici küçük flaplarin ordan atıyor. Ordan gelmesi normal bi durum değil. Nem ile ilgili diye bi duyum aldım. Bunun detayını bilen var mı

Serpantin bitiminde tavanın içinde olan kauçuk serpantine temasediyor suyun tavanın içine girmesine engel oluyor dolayısıyla

Kauçuk sökülecek işlem tmm

Anlayamadım usta hangi kauçuk. Serpantin çıplak. Tavaya suyu veridigi kisimda mi kauçuk var diyosun .tavayı söktüm tavanın plastik aksamindan başka bişey yok

Dediğim gibi dışarı su akıyor tavadan akan suda sorun yok Su başka yerden geliyor.

@Gürkanizmir

Gün içinde bir iki kelime bende yazabilirim.

Cihazın arka sasesinde de ince sekilde tava olmali. Oda temiz ise yogun nemden olabilir. Bir iki resimde eklerim.

@Gürkanizmir

Aşağıda ekledigim bir kaç resim var. Resimler ve emeği için @elektrofizikci arkadaşıma teşekkür ederim. Ilgili sokum videosu için
adresinden izleyebilirsiniz.

Resimde dikkatinizi çekeceğim nokta bu ve benzeri cihazlarda iki drenaj tavası olur. Biri cihaz gövdesindeki yoğuşma drenajı ikincisi on taraftaki tava.

Sorununuz iki nedenden olabilir. Biri bu arkadaki tava pis yada tıkalı sorunlu olabilir ikincisi yoğun nemden dolayı cihazın hava çıkış ağzında yoğuşma oluşup içeri hava ile dağılıyor yada geliyor olabilir.

Screenshot_20180716-081234.png
Screenshot_20180716-081538.png
20180716_132754.png

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri