merhaba vestel vilma 600 t çamaşır makinesi hazır ve bitti ışığı yanıyor program başlamıyor muhtemel arıza nedir acaba
Kapı kilitlemiyor, pompa ya da kart arızalı. Üçünün aynı anda olması zor, üçünden biri diyelim.

selamün aleyküm ali usta.nasılsınız.sizden ricam telefon numaranızı mail adresime gönderebilirmisiniz.teşekkür ederim

Selam ustalar bende VESTEL FUZZY WMF 6080 T modeli makine var E9 arızası veriyor. İlk başta suyunu ve deterjanı aldı bir süre çalıştı ve daha sonra E9 arızası verip durdu. İçindeki çamaşırlar deterjanlı idi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam ustalar bende VESTEL FUZZY WMF 6080 T modeli makine var E9 arızası veriyor. İlk başta suyunu ve deterjanı aldı bir süre çalıştı ve daha sonra E9 arızası verip durdu. İçindeki çamaşırlar deterjanlı idi. Yardımcı olursanız sevinirim.

E -9 hatası diye vestel'de bir arıza kodu bulunmamaktadır .Test proğramına giriş yapınız, arızalı bölüm ortaya çıkacaktır .
EE diye bir uyarı görmüş olabilirmisiniz?
Eğer uyarı EE ise dengesiz yük vardır makinanızın içinden bir miktar yük çıkarıp tekrar deneyin.
konunun başındaki ilk iletideki sıkıştırılmış dosyalarda her türlü teknik detay ve test'te giriş çıkış resim formatın da verilmiştir
  • vestel arıza kodları1.rar‎
  • rar.gif
    vestel arza kodları2.rar‎

Birinci dosyanın birinci resmi test programıdır

İlgine teşekkür ederim ustacım . Makineyi tekrar çalıştırıyorum şimdi. Bakalım ne olacak ne arızası verecek. E9 olayına gelince ekranda E ve 9 vardı biri yanıp sönüyordu E veya 9 tam hatırlayamadım şimdi. Arızaya geçsin bakalım ne olacak. Sağol Ustacım.

Walla ustacım çalıştırdım makineyi, bir sorun olmadan çalıştı ve bitti, ne diyeyim, demek ki bi bir büyüğe sormak lazımmış :)
Umarım tekrar arıza yaşamaz bana. İlginize çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin ustam bi sorum olacaktı Vestel WMK 1000 T çamaşır makinam var. Makina ike herhangibir programda çamaşır yıkamaya başlattığımda makina biraz yıkıyor sonra başlat ve bitti ışığı aynı anda yanıyor.Bazen hiç başlayamadan bu ışıklar yanıyor.Bunun sebebi nedir nasıl bir çözüm olabilir ve maliyeti ne olur şimdiden teşekkürler

Kolay gelsin ustam bi sorum olacaktı Vestel WMK 1000 T çamaşır makinam var. Makina ike herhangibir programda çamaşır yıkamaya başlattığımda makina biraz yıkıyor sonra başlat ve bitti ışığı aynı anda yanıyor.Bazen hiç başlayamadan bu ışıklar yanıyor.Bunun sebebi nedir nasıl bir çözüm olabilir ve maliyeti ne olur şimdiden teşekkürler

Konu güncel varmı bu sorunu bilen

Hangi ilde oturuyorsunuz?
izmirde iseniz size yardımcı olayım .
1-Elektronik kart hatası
2-ısıtıcı hatası
3-ntc hatası
yukarıdaki 3 olasıkta da bu hata kodunu verir fakat sizin hatanız elektronik kartta çünkü makina daimi aynı noktada hata vermiyor bazen başlarken bazen se programın ortalarına doğru veriyor.
masrafı 25 tl kartınız kısa surede (bir çay içimi )onarılır

Forum istatistikleri

Konular
128,357
Kullanıcılar
450,216
Son üye
omerfaruk58

Yeni konular

Geri