Vantilatör motor bağlantısı

yawuz58

Üye
merhaba ustalarım yardımınıza ihtiyacım var çalışmayan vantilatörü söktüm sargı uçlarındaki bağlantılar yanmıştı oksitlenmişti elimi atınca komple dağıldı bağlantı şeklini göremedim siyah kablo ortak uç ac kondansatöre bağlı diğerleri kademe ayarı iki sargı var 8 giriş var 4 birinden 4 diğerinden 3 kademe kablosuna nasıl bağlamam lazım birde sargılardaki kaplamayı nasıl çıkarmak lazım ben çakmakla yaktım ama olurmu bağlantısını sargılardan birertane bağladım kademe kablolarına tabi çalışmadı, sargının üst kısmında kablo yandığı için sargıyı biraz kızartmış bide ac kondansatörüde bilmediğim için ölçmedim
P_20170715_125613.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Maalesef değil anladığım kadarı ile .ben bir şekilde bağladım fan sadece titriyor kondansatör kafamı karıştırdı onumu yanlış bağladım acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri