Uzun süreden sonra tekrar burdayım. Pro Micro brick oldu

Emirgkts

Üye
Merhaba uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı eğer mesajını cevaplayamadığım arkadaşlar varsa şimdiden özür dilerim Elimde pro micro vardı mmjoy yazılımı ile ek tuş takımı olarak kullanıyordum 4 5 gün sorunsuz kullandım 6 cı günde bilgisayar hiç görmedi 2 3 gün uğraştım sonra birşey fark ettim bilgisayarı tamamen kapatıp açınca cihazı gördü tak çıkar yaptım yine gitti cihaz sonra tekrar denedim yine gördü direk bootloader moduna aldım arduino ideden sparkfun pro micro 5v 16 mhz seçip önyükleyici yazdıra bastım ve avr get sync hatası verdi mm joy programından firmware attım ama hiç birşey değişmedi mmjoy dan ayarları değiştirip eeproma kaydedebildim nedense yardımlarınızı bekliyorum pazartesi konya sokaktan uno clon alıp arduino as isp olarak programlamayı deneyeceğim

Sorunu çözdüm başka arduino ile programlamayı denedim arduino as isp olarak ama o da işe yaramadı sonunda 2 3 gün bekledim arduino yu pc ye bağladım sonra bootloader moda aldım sonra bare minimum örneğini yükledim ve sihirli bir şekilde çalıştı neden böyle yaptığını anlamadım düzeldikten sonra bootloader atmayı denedim ama hata verdi yine fuse ayarlarında sorun olmuş olabilir belki

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri