Uzmanlık Sorusu ?

Arkadaşlar daha önce 100ü aşkın tesise rg3-12c g.k.r. koydum fakat bugunku kadar tırım tırım tırmalanmamıştım.

Sözleşme gücü: 110000
Kondastor: 60 kvar yuvarlama
Kademe Sayısı: 12
1.kontaktor değeri: trifaze
En küçük kontaktör oranı: 3tf411 siemens
En Büyük Kontaktör oranı: 3tf45 siemens
Kondastorler saglam her birini ayrı ayrı ölçtüm sağlam hiçbir kondastorun sigortası atmamış, röleye ilk etapta trifaze kondastor yüklü her fazada ayrı ayrı monofaze kondastor yükledim bir faz hariç.
Sizce istenen hedef cos. neden 95in altına iniyor!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım bu bilgiler yetersiz, biraz daha açarsan belki yardım eden olur.

Sorunuz pek anlaşılır değil.Biraz daha açabilirmisiniz?Benim anladığım,kompanzasyonunuz eksik geliyorki,değer
0,95 ten daha fazla yükselmiyor.Rölenizden,bu sorgulamayı yapabiliyor olmanız gerekir.

yok yardım ebabında degil kardeşim ben zaten olayı çözdüm yeterli bilgiler var sanıyorum!

Soyle bir tahminde bulunayim mi, bazi rolelerin kademe sirasi hassasiyeti ilgili bir sorun olabilir...ilk kadamenin trifaze olmasina bagli olarak?... bilmece gibi yahu:)

0,95 değerini röleden mi okudunuz?
İşletmenin kompanzasyon devrede değilken (bütün kondansatör sigortaları inikken) cos-fi'si kaç?
Bütün yükler trifaze mi?
Siz 11 monofaze 1 trifaze kondansatör mü kullandınız?
(Bağlatılarda hata olduğunu sanmıyorun, akım trafosu yerini sormuyorum.)

arkadaşım, en küçük kontaktör oranı ve en büyük kontaktör oranı lafsınızı , konu ile alakalı bir şekilde açıklamanızı bekliyoruz.SIRADAKİ çaylak olarak sunularımıda kabul buyurmanızı istirham ediyorum.
1- Röle kondansatörleri tanıyamamıştır
2-Sisteme uygun kondansatör seçilememiştir
3-Akım trafosu 0.5 clas yada çekilen güce uygun değildir
4-Röle üzerinden İND bölgesi 95 ve/veya altı değerlere set edilmiştir
5-Cosinüs değeri ,kapasitif bölgede 95 (-95)yada altı değerlerde ise CAP bölgesi bu yönde set edilmiştir
6-Tüm kademeler devrede ise belirtilen kvar yetersizdir.

kompanze :)
Bu arada ben de hedef cosq nasıl aşağı iniyor onu anlamadım.Hedef olduğu yerde durur,ok hedefin altına gidebilir.
Bence sistemi yapan kişi hatalı bir şeyler yapmış.Mesela akım trafolarını yanlış bağlamış olabilir.

Mesela akım trafolarını yanlış bağlamış olabilir.
bende aynen katılıyorum
basedilen kontrol rölesinin özellikleri nedir bilmiyorum ama akım trafosunun uçlarının ters olması bu sonucu doğurmaz mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri