Uzmanlık Alanımda Kararsızlık

elektrikpc

Üye
İlk önce yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.Elektrik müh. 1.sınıfı bu yıl bitirdim.Şimdiden uzmanlasmak istedigim alanı belirlemek istiyorum ki kendimi bu konuda geliştireyim.Sorunum şuki ben daha cok PLC-Otomasyon alanında ilerlemek istiyorum.Ama bu konuda o calısan cok fazla muhendis var.Bu beni biraz tedirgin ediyor.Mesela bir makinacı bile elektronikte biraz geliştirsin bir elektrikçiden daha iyi asenkron makina kontrolu yapabilir.veya bilgisayar müh PLC kursuna giderek bu işte uzmanlaşabilir.Demek istediğim rakip cok.Rakip cok olunca iş veren size değil siz işverene muhtaç olcaksınız ve bu maaşınızı bi nebze etkilyecek.Aklımdaki diğer alanlar Enerji alanı.Bu konuda ne makinacı ne bilg müh. ne elo-hab nede elektronikci calısabilir.Yani iş çok çalışacak elemanda cok fazla değil bu alanda.Çok kararsız kaldım.Bu yaz yapmak istediklerim ise C dersi aldım temelim var bu konuda kendimi dahada geliştirmek,proteus,hi-tech,MikroC gibi programları ögrenmek istiyorum.

Kafam çok karışık yazdıklarım biraz dağınık olabilir.Tecrübeli abilerim yardımcı olursa cok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri