Uzakta bulunan Delta PLC'ye connect olmak

Merhaba arkadaşlar buralarda yeniyim.Kendim yazılım mühendisiyim.Yarı özel yarı devlet olan bir fabrikada daha önce modbus parametreleri ile C# kullanarak bir haberleşme sağlamıştım.Fakat COM portlarından herhangi birini kullanmıştım ve makinaya kablolu bir bağlantı söz konusu idi.

Şimdi ise uzaktaki bir DELTA PLC ismini verdikleri cihaza bağlanıcam ve sadece log tutucam.PLC ise sinyal gönderdiğin de (1/0) gönderdiği sinyali C# ile yazdığım(winForm) textboxda göstermek istiyorum.Kısacailk önce uzaktaki bir plc makinasına connect olmak ve read,write yapmak istiyorum.

Bana yardımcı olur musunuz ? Daha önce buna benzer veya aynısını yaptığınız bir proje var ise gönderir misiniz veya ne yapmam gerektiği hakkında beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Buralarda yeniyim umarım beraber büyürüz. İçeride bildiğim ve sevdiğim konular mevcut.

Şimdiden teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Biri laptopunu alip,comportlardan makinaya delta tool ile makinaya baglansin, sizde enydesk veya teamewiver vasitasi ile dunyanin herhangi bir yerinden fabrikadaki .laptopa baglanin,

Arkadaşlar derdimi anlatamadım sanırım.DELTA PLC'ye pcden yazacağım proje ile butonlar vasıtasıyla read/write , connect/disconnect olmak istiyorum sadece.

PLC uzakta ise 1 km mesafe içinde olmak şartı ile daha önce yaptığınız gibi yine modbus ile bağlantı sağlayabilirsiniz.

Haberleşme modülü ile ethernet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Modbus TCP gibi.
https://www.elkosisotomasyon.com/download/DELTA/DVPEN01_SL_Kullanim_Klavuzu.pdf
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Fakat aradığım nokta tam olarak şu; PLC makinesi farklı bir şehirde.

Kısaca anlayacağınız epey km fark var.

Peki ben bu plcye nasıl bağlanıcam.Modbus TCP yeterli olmaz mı ? Tek derdim bağlanmak ve açılıp kapandığına dair sinyal 1/0 almak.

Yardımcı olur ve beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Değerli projeniz var ise bu konu ile ilgili github linkini paylaşmaktan çekinmeyin.

Şimdiden cevabın için teşekkür ederim. @huh #huh

Bu durumda OPC server- ları araştırmalısınız.

Hocam
Bu durumda OPC server- ları araştırmalısınız.
Son bir sorum olacak.

Bende herhangi bir kablo yok.RS232 veya RS485 gibi uzaktan delta plcye bağlanacağım.Modbus TCP mi kullanıcam.MODBUS ASCII mi ? Yoksa Modbus RTU mu ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dediginiz gibi başka şehirden bağlantı ise, sadece modbusyyeterli değil.

Kısa mesafede bağlanmak için ise ascii veya rtu seçebilirsiniz. Tcp için ethernet portu olan model veya ilave modül gerekli.

Plc'yi de siz programlayacaksaniz istediğinizi seçin.

Bu olmayacaksa mevcut plc programı hangi standartta ise ona uymak zorundasınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri