Ux 52 ile üniversal motor dönüş yönü ayarlama

Merhaba Çin’den ux 52 adlı bir kontrolcü getirdim. Daha önce sadece hızı yöneten bir cihazla bu işi yapmıştım. Şimdi bu aletle devri ve dönüş hızını da kontrol etmek istiyorum ama bağlantıyı yapamadım. Yardıma ihtiyacım var.

Çamaşır makinesinden 4 kablo çıkıyor. Parmağımla gösterdiğim alttan itibaren 2 ana sargı üstteki 2 kömür (fırça) ve en üstteki 2 ise tako kabloları.

A67CEDFC-FF7C-4BB9-98BD-12F6A4AC844E.jpeg

Elimdeki cihaz ise bu.

E9396BF1-E9A1-45FC-9C30-4887138BDEEE.jpeg

458DDDC8-EFE9-43EF-99BB-886D90E00361.jpeg

56BD0C63-C1F8-446A-81D0-312B7DEB0D8A.jpeg

Fotoğrafı ve bağlantı şeması gördüğünüz gibi.

Motoru cihaza nasıl bağlamalıyım? Motordan çıkan kablolardan kısa devre yaptırmam gereken var mı? Saygılar hürmetler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
.. o cihaz seri motorun dönüş yönünü değiştirebiliyor mu?
kullanım kılavuzunda ne yazıyor..
Makina motoru seri motor ise oradaki şema bana biraz garip geldi.. arkadaşlar ne diyecek bakalım..

Bu manual de k1 ve k2 anahtarları ile dönüş yönünü kontrol ettiğini yaziyor.

Ancak bunu nasıl yapıyor bende anlayamadım.

Sema da kapasitor kalkıştı motor baglantisi gorunuyor. Sizin bağlantınız universal motorda kapasitor yok. Dönüş yönü değiştirmek için sargi yönünü değiştirmek lazım. Keza bu tür yardımcı sargili kalkış sistemli motorlarda da dönüş yönü için saygı yönünü değiştirmek lazım.

Manualin tam okunaklı şeklini eklermisiniz bir okuyalım. Belki bir bilgi vardır.

Bu manual de k1 ve k2 anahtarları ile dönüş yönünü kontrol ettiğini yaziyor.

Ancak bunu nasıl yapıyor bende anlayamadım.

Sema da kapasitor kalkıştı motor baglantisi gorunuyor. Sizin bağlantınız universal motorda kapasitor yok. Dönüş yönü değiştirmek için sargi yönünü değiştirmek lazım. Keza bu tür yardımcı sargili kalkış sistemli motorlarda da dönüş yönü için saygı yönünü değiştirmek lazım.

Manualin tam okunaklı şeklini eklermisiniz bir okuyalım. Belki bir bilgi vardır.
D3946C27-115A-4641-A120-80FE0DB3FD70.jpeg

Herhangi bir detay yok. Siz universal motoru hangi terminallere bağlıyorsunuz?

Sozun özü bu cihazda diyorken ya menüden devir yönünü ayarlayın yada menüden parametre ayari yapın dış kontaklardan dönüş yönünü kontrol edin diyor.

F03 parametresini 1 yaparsanız dönüş yönünü menüden
Ayni menüyü 2 yada 3 yaparsanız dış kontaklardan kontrol sağlarsınız diyor.

Bence olacak iş değil ama deneyin bakalım.

Herhangi bir detay yok. Siz universal motoru hangi terminallere bağlıyorsunuz?

Sozun özü bu cihazda diyorken ya menüden devir yönünü ayarlayın yada menüden parametre ayari yapın dış kontaklardan dönüş yönünü kontrol edin diyor.

F03 parametresini 1 yaparsanız dönüş yönünü menüden
Ayni menüyü 2 yada 3 yaparsanız dış kontaklardan kontrol sağlarsınız diyor.

Bence olacak iş değil ama deneyin bakalım.
S1 s2 tako, u1 u2 sargı ve kömür… üniversal motor üstündeki bir kömür bir sargı çıkışını da kısa devre ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri