usb port ile lcd'de kayan yazı

yyoollccuu

Üye
merhabalar..
burada bana yardım edebilecek birilerini bulabilirim ümidiyle soruyorum..
usb port ile lcd'ye yazı yazdırmam lazım..ve pek bir şey bildiğim söylenemez..ne yapmalı? nerden başlanmalı?
hazıra konmak gibi bir derdim yok..sadece yönelim arıyorum:)
şimdiden teşekkürler..

böyle bir projeyi usb porttunu kullanarak yapmak istemen güzel söylediğin şeyi paralel portla yapıyolar
visual basıc aracılığıyla bu iş içinde vısual basıc ile usb port kullanımını araştırmayı dene ben bulamadım ama dediğim gibi bu işi paralel hatta seri portlada yapabilirsin

yapabilirim aslında biliyorum ama proje konusu..yazdık ve imzaladık dilekçeyi:) artık yapcak bir şey yok..

selam

bu işi USB den de yapabilirsin, bunun için sana gereken USB serial çevirici.
Bunun için pic18f serisi entegre kullanarak bunu yapabilirsin. yaklaşık 20 ytl olan bu PIC i programlayarak bilgisayarında gelen USB bilgilerine göre LCD ye yazı yazdırabilirsin.
Pic 18F4550 diye google da aratırsan zaten hep USB uygulamalarını bulursun. hatta googleda görsel olarak arama yaparsan daha kolay aradığın sonuca ulaşabilirsin.

18F4550 ile USB yi seri porta yada paralel porta çevirebilirsiniz. Böylecede sanki Seri porttan çalışıyormuş gibi yada paralel porttan çalışıyormuş gibi yapabilirsiniz.

kolay gelsin.

teşekkür ederim,işime yarayacak bu tavsiyeler..
zaten google da aratmak için kullanmadığım kelime kalmadı:)
sende var mı peki usb port ile yapılmış bir örnek?

Arkadaşım USB port ile yok ama usb seri port çevirici ile yapacaksan ganimet gibi var istemediğin kadar da tasarlarız hem lcd ekran tarafı kolay hem visual basic tarafı ...
Sen sadece Usb yi seri port a çevirici kullanarak yapabilirim dersen usb seri çeviriciyi de kendin yapabilirsin saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri