UPS yi inverter gibi kullanabilirmiyim

Selamlar UPS deki eski aküleri söküp yerine daha yüksek amperde aküler takmak istiyorum ve bu aküleri güneş panelleriyle doldurmak istiyorum .yani inverter gibi kullanmak amacım .böyle birşey mümkün mü .yardım ve bilgilerinizi rica ediyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ups zaten bir invertör. daha yüksek amperde akü takılır fakat voltajları aynı olmalı. 2 seri ise yine 2 seri veya tekse tek şeklinde. güneş panelleri ile kullanmak için baya değişiklik gerekir. güneş paneli şarj devrelerinde MPPT diye bir mod var. maximum power point tracking diye. yani gücün panelden en verimli alınacağı noktayı takip eden bir algoritma veya donanım var.

Bir pc yi 15 dk çalıştıran tek akülü ups e 3 tane daha paralel akü eklesek matematiksel olarak çalışma süresi 4 katına çıkacak.

Peki bu upsin tasarımı uzun çalışma sürelerine uygun mudur.?Yoksa soğutma sistemi 15-20 dk lık süre için mi uygundur?

Bir pc yi 15 dk çalıştıran tek akülü ups e 3 tane daha paralel akü eklesek matematiksel olarak çalışma süresi 4 katına çıkacak.

Peki bu upsin tasarımı uzun çalışma sürelerine uygun mudur.?Yoksa soğutma sistemi 15-20 dk lık süre için mi uygundur?

15 dk çalışma süresi soğutma kısıtından dolayı değil akü bittiği için o şekilde süresi. paralel akü ile tabiki süre artar. ama şarj olma süreside bir o kadar uzar.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri