Ups ve Topraklama sorunu

yonzoglu

Üye
Selamlar
Benim sorunum dükkanda eski bir tesisat var ve biz kamera bilgisayar ve elektronik birkaç cihaz bağladık.Ama sonra 12 v güç kaynağımız ve bilgisarayım yandı.Sonra tesisata bakıldı topraklama yok.Topraklama çektik ve şöyle bir durum oldu.Topraklama kablosu kontrolkalemi ile baktık enerjili.Nötr ile toprak arasında 100 v ölçüldü.Prizler boş iken nötr toprak arası 6 volt.Ups besleme kablosunu prizden çıkarınca bu kayboluyor.Ups bağlı iken ups çıkış prizinin gerilimi normal fakat toprak kısmında elektrik vardı.Sizce sorun ups de mi Topramlama mı zayıf. Birde Led tv nin prizi takılı değil iken tv nin toprak çıkışın danda enerji var bunda normal mi.Tv yi ups bağladığımda gerilim ölçtüğümüz kontrolkalemi ile elektrik gördüğümüz topraklama kablosunda bunlar yok oldu.Kafamız karışık yardım arkadaşlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamlar
Benim sorunum dükkanda eski bir tesisat var ve biz kamera bilgisayar ve elektronik birkaç cihaz bağladık.Ama sonra 12 v güç kaynağımız ve bilgisarayım yandı.Sonra tesisata bakıldı topraklama yok.Topraklama çektik ve şöyle bir durum oldu.Topraklama kablosu kontrolkalemi ile baktık enerjili.Nötr ile toprak arasında 100 v ölçüldü.Prizler boş iken nötr toprak arası 6 volt.Ups besleme kablosunu prizden çıkarınca bu kayboluyor.Ups bağlı iken ups çıkış prizinin gerilimi normal fakat toprak kısmında elektrik vardı.Sizce sorun ups de mi Topramlama mı zayıf. Birde Led tv nin prizi takılı değil iken tv nin toprak çıkışın danda enerji var bunda normal mi.Tv yi ups bağladığımda gerilim ölçtüğümüz kontrolkalemi ile elektrik gördüğümüz topraklama kablosunda bunlar yok oldu.Kafamız karışık yardım arkadaşlar

merhaba öncelikle şunu sorim
1. ups nizde topraklama varmı ups cihazinizde
2. notr toprak olcumde 100 volt gerilim olculdugunde faz ile notr ve ayrica faz ile toprak arasindaki gerilimleride verebilirmisiniz ölçtüyseniz eğer
3. Prizler boş iken nötr toprak arası 6 volt derken ups bağlımı bu sırada
4. Ups besleme kablosunu prizden çıkarınca bu kayboluyor derken 100 voltmu kayboluyor yoksa 6 voltmu kayboluyor.
5. Tv yi ups bağladığımda gerilim ölçtüğümüz kontrolkalemi ile elektrik gördüğümüz topraklama kablosunda bunlar yok oldu. derken ups ye başka bir cihaz bağlımıydı ve tv nizin topraklaması varmı (yani tv fişinizde topraklama varmı , pirizde değil )

kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
bazi ups lerin besleme kablosunu prize ters takmanız gerebilir. o zaman nötr toprak voltajı düzelebilir.

Merhaba,
bu tip sorunları çözmek için yeni üretilen nötr toprak stabilizatörünü kullanabilirsiniz.
bu beklenmedik anlarda oluşan voltaj problemlerini bertaraf ettiği gibi yüksek voltajdan kaynaklı sorunlarınızı da çözecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
bu tip sorunları çözmek için yeni üretilen nötr toprak stabilizatörünü kullanabilirsiniz.
bu beklenmedik anlarda oluşan voltaj problemlerini bertaraf ettiği gibi yüksek voltajdan kaynaklı sorunlarınızı da çözecektir.

Stabilizatör hakkında bilgi / kaynak verebilirmisiniz ?

Yeni bir şehir efsanesi :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri