ultrasonik sensörler

Benim tankımın yüksekliği 2500mm, derinlik 3100, genişlik 6100mm ve tankın içinde su-yağ karışımı var buhar içeren. Bunun için uygun olacak bir ultrasonik sensör tavsiye edebilir misiniz?
İlginize teşekkürler....

su yağ karşımını ultrasonikle algılarsınız ama, buhar olduğu vakit ultrasonik sıkıntı çıkarabilir.

size önerim ultrasonikten vazgeçmeniz. Bu tip uygulamalar için guided microwave sensörler en doğru ölçüm şeklidir
Detay bilgi için 0 554 857 07 60 tan bana ulaşabilirsiniz

uygun güçte direç nasıl elde edilir yardımcı olan varmı arkadaşlar şimdiden tşk

Tesla Kontrol teşekkür ederim önerin için vegaflex 61 sipariş verdim geldiği zaman kullanıp nasıl olduğunu anlatırım.

mesafe sensörlerinin çalışma prensibinden bahseden olmamış, nasıl olur mesafeye göre liner bi çıkışmı verir? bu çıkış nasıl olur? analog ? dijital?

biz trafolarda arıza tespiti yapıyoruz. ve buna akustik ölçüm diyoruz.şöyle ki eğer trafonun içinde bir kısmi deşarj var ise kısmi deşarjın sebep olduğu sesin yağda ve tank yüzeyindeki hızı farklıdır ve en kısa yolu takip etmek ister. trafonun çeşitli yüzeylerine özel bir mıknatıs ile monte ediyoruz ve de tanka tamamen yapşsın diye silikon yağı kullanıyoruz. bizim için hazırlanmış özel program sayesinde arıza yerini tam olarak bulabiliyoruz.

mesafe sensörlerinin çalışma prensibinden bahseden olmamış, nasıl olur mesafeye göre liner bi çıkışmı verir? bu çıkış nasıl olur? analog ? dijital?

Kısaca bahsedeyim, lazer olan tiple time off flight yani ışığın uçuş zamanı diyen yöntemle ölçer.

kalınlık ölçümü için kullanılan tipler 3 angulation denilen yöntemle, ışık yapısı için üçgen bir ışık yolu oluşturulur ve tanjant alfa denilen mantıkla, ışığın algılayıcı elementin neresine düştüğne göre mesafe bilgisi verir.genelde mm. hassasiyetin nin altındaki ölçümlerde kullanılır

ultrasonik sensörlerde ses sinyalinin dönüş hızına bağlı olarak ölçer.

lazerde mesafeler SICK için reflektörlüde 2 km ye kadar, cisimden yansımalı tipte 155 metreye kadar ölçer.

ultrasonikte ise 6-8 metredir ölçme mesafesi.

çıkış oalrak bi çok tip vardır.dijital, analog, seri port, profibus, canbus, SSI.

Ve bütün ölçümler lineerdir ve bu lineerliğin bi doğruluk oranı vadır bu değerleri her üretici ürün kataloglarında yazar.

benim bikdiklerim bu kadar.

vega marka sensör kullanabilirsin. ben sıcak asit ve kostik tankında kullanıyorum. buhar da mevcut. 4-20 çıkış veriyor ama istersen finetek sinyal dönüştürücüsü var ondan kullanarak 4 seviyeden (örnek en alt-orta-üst-max) açık yada kapalı kontak alabilirsin. tedariğini ideal makineden yapabilirsin idealmakine.com ercan bey var

çubuğuna balcık veya çamur yapıştığı zaman anlış ölçmede bulunabiliyorlar mı? Böyle bir tecrübeniz oldu mu?

tanıtma işlemini nasıl yapıyorsunuz elimde UM30-12111 model sick marka ultrasonic sensör var nasıl tanıtma yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri