Ugreen Nexode 30W Şarj Cihazının Smd Sigortası Patladı.

mistafa

Üye
Resimde görülen yaklaşık 6mm x 2mm olan sigorta şarj cihazını prize takınca hem kendi patladı hem evin sigortasını attırdı.
1) T2AL - 250V/ac smd sigortayı değiştirsem cihaz çalışır mı yoksa başka parçalarda zarar görmüş müdür?
2) Bu parçayı internette bulamadım bunun yerine tel atsam veya ona uygun bir parça kullanabilir miyim mesala sigorta yerine kullanılan smd kondansatörler olabilir mi?

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    197.2 KB · Görüntüleme: 35
  • 22.jpg
    22.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Resimde görülen yaklaşık 6mm x 2mm olan sigorta şarj cihazını prize takınca hem kendi patladı hem evin sigortasını attırdı.
1) T2AL - 250V/ac smd sigortayı değiştirsem cihaz çalışır mı yoksa başka parçalarda zarar görmüş müdür?
2) Bu parçayı internette bulamadım bunun yerine tel atsam veya ona uygun bir parça kullanabilir miyim mesala sigorta yerine kullanılan smd kondansatörler olabilir mi?
Bu cihazdan hayır gelmez . Vakit kaybı. Yenisini almak daha mantıklı.

ilk kullanımda mı oldu patlama?

Bende bu serinin (Nexode) 100 Watt ve 140 Wattlık iki adet şarj cihazı var ama daha kutularından çıkartıp denemedim. Eğer böyle bir risk varsa ona göre davranayım?

Bende bu serinin (Nexode) 100 Watt ve 140 Wattlık iki adet şarj cihazı var ama daha kutularından çıkartıp denemedim. Eğer böyle bir risk varsa ona göre davranayım?
Sonunu düşünen kahraman olamaz !

Bu cihazdan hayır gelmez . Vakit kaybı. Yenisini almak daha mantıklı.
Neden öyle dediniz cihaz kötü mü yoksa arıza büyük mü? Amazondan almıştım kargo dahil ödemeyi geri aldım elimde boş duruyor değerlendireyim diyorum tabi artık buna ne kadar güven olursa telefonları bozabilir.

Sıfırsa neden arıza olsunki benimki 3 ay dayandı.

Neden öyle dediniz cihaz kötü mü yoksa arıza büyük mü? Amazondan almıştım kargo dahil ödemeyi geri aldım elimde boş duruyor değerlendireyim diyorum tabi artık buna ne kadar güven olursa telefonları bozabilir.

Sıfırsa neden arıza olsunki benimki 3 ay dayandı.
Smd elemanların biri bozuldu mu genelde yanında bir kaç eleman daha götürür. Sizin kart resmen havaya uçmuş. Üzerinde sağlam eleman kalmışsa mucize .

Smd elemanların biri bozuldu mu genelde yanında bir kaç eleman daha götürür. Sizin kart resmen havaya uçmuş. Üzerinde sağlam eleman kalmışsa mucize .
Tinerle sildim çevresinde gözle görülür bir sıkıntı yok sigortayı değiştirip eski bir cihazda denerim çalırşırsa çalışır çalışmazsa sağlık olsun nasıl olsa ücretini geri aldım.
Giriş kısmına 800mA yazıyor yerine uygun 250V - 1A sigorta taksam yeter harelde.
https://www.direnc.net/smd-sigorta

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri