Uçurtmaya Led

bagcivan

Üye
Merhabalar
Bugün büyük bi uçurtma yaptık. Üzerine 9v pille çakışan ledle ay yıldız yapmak istiyorum. Bu mümkün müdür. 4-5 mt arası led gider gibi. Nasıl bir sistemle bunu yapabilirim?

Ay ve yıldızı aydınger kağıdından oluşturun ve alttan aydınlatın... En basiti bu olur..

BEnim yanıtım sanırım daha basit olacak, projeksiyon şeklinde yansıtın tek led yetecek bu durumda ve ağırlıktan yana oldukça kazançlı olacaksınız fakat mutlaka karanlığa doğru veya gece olması gerekli izlenebilmesi için. Projeksiyon saat veya araç kapı altı logo mantığında ;).

BEnim yanıtım sanırım daha basit olacak, projeksiyon şeklinde yansıtın tek led yetecek bu durumda ve ağırlıktan yana oldukça kazançlı olacaksınız fakat mutlaka karanlığa doğru veya gece olması gerekli izlenebilmesi için. Projeksiyon saat veya araç kapı altı logo mantığında ;).

Baktım buna evet mantıklı uygun bir uzaklıkta koymak gerekiyor.
Ancak daha sonra neon ipleri gördüm. Bunu pille çalıştırma şansımız var mıdır?

Merhabalar
Bugün büyük bi uçurtma yaptık. Üzerine 9v pille çakışan ledle ay yıldız yapmak istiyorum. Bu mümkün müdür. 4-5 mt arası led gider gibi. Nasıl bir sistemle bunu yapabilirim?

Peri ışığı diyorlar. Geçen yaz yapmistim pil kutusunu merkezi konumlandirirsan çok guzel oluyor. Pil kutusunu sabitleyemez uçururken kaydirirsan uçurtman tramvay tellerine dolaniyor hat duruyor çarşı karışıyor...

Bir öneri! Ben ip olarak misina kullaniyorum ve ucurtmaya yakin noktaya fırdöndü bagliyorum. İp agirligi ve toplarkenki ipin gam yapma sorunu ortadan kalkiyor

Asagidaki peri isigi uygun bak 5 metre. 3 tane kalem pil ile calisyor

https://m.trendyol.com/buffer/peri-...p-6614437?boutiqueId=407443&merchantId=116051

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri