Twido PLC Run Hatası

Merhabalar;

Elimde twido plc(twdlcae40drf) bulunmakta. Ancak run ışığı sürekli yanıp sönüyor. haberleşme sağlayamıyorum.Bunun çözümünü araştırdım ancak yeterli bilgi bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

sorunum bu videodaki gibi;

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Slm. Sorun Plc Eprom hatasi gibi duruyor. Plc başlamaya çalişıyor fakat başlayamiyor. Tabiricaiz ise reset atiyor başladiği anda.
Bu sorun içindeki yazılımdanda kaynaklana bilir. Plc ye bağli komponentlerdende plc nin kendisindende. Örneğin programda mantiksal döngü hatası var ise cihaz yeniden başlaya bilir. Plc çalisir calismaz çalosan çikişlardan biri nde bagli olan lamba valf vs. Kisa devre yapiyor voltaji kesiyor olabilir. Yada cpu bozuk. Bu ihtimalleri değerlendirerek çözüme ulaşa bilirsiniz. Kolay gelsin.

Kardeşim O elindeki plc nin girişi alternatif 220 ve iiçindeki swic mod besleme devresindeki voltajlar dengesiz çıktığı için plc nin RUN ışığı yanıp sönüyor svicmod hasar görmüş olabilir büyük ihtimal
arızanın sonucunu buraya yazarmisin konuyu izliyorum
allah kolaylık versin siz twido ya nerden bulaştınız.

Slm. Sorun Plc Eprom hatasi gibi duruyor. Plc başlamaya çalişıyor fakat başlayamiyor. Tabiricaiz ise reset atiyor başladiği anda.
Bu sorun içindeki yazılımdanda kaynaklana bilir. Plc ye bağli komponentlerdende plc nin kendisindende. Örneğin programda mantiksal döngü hatası var ise cihaz yeniden başlaya bilir. Plc çalisir calismaz çalosan çikişlardan biri nde bagli olan lamba valf vs. Kisa devre yapiyor voltaji kesiyor olabilir. Yada cpu bozuk. Bu ihtimalleri değerlendirerek çözüme ulaşa bilirsiniz. Kolay gelsin.
@TheRisky Geçen Öyle Bir Arıza Ol Karşılaştım Bende Siz Gibi Islemci CPU bozuk sandım arza besleme kisminda çıktı
arkadaşın yazdığı plc leri bilirim taş gibidir maşallah ortam nekadar tozlu nemli bile olsa bana misin demiyor deli gibi calisiyor ama hizhiç sevmiyorum.

Yazilim kaynakli olabilecegini dusunup icindeki pilleri cikardim. Ondan sonra enerji verdim. Ancak ayni sorun devam etti. 24 volt cikis voltajinda bi problem yoktu.ama diger gerilimleri olcmedim. Plc yi kullanilmayan bi panodan cikarttim. Ethernet portu uzerinden 2 defa program atmistim. 1 gün sonra tekrar baglanmaya calistigimda böyle bir durum olustu. Yani cozumu bulamadim bir türlü

Sorun beslemeyle alakali yada epromla alakalı ise ne yapmam gerekiyor. Cevaplariniz icinde teşekkür ediyorum bu arada

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bunlar varsayım sen arızayı tesbit et eeprom yada beslemede arza varsa kendin KURCALAMA tamire yolla plc tamiri yapanlar mevcut

PLC stoptadır. Yazılımdan "PLC start in Run" seçeneğini işaretle yada İnput sayfasından 1 inputu Run a bağlayabilirsin.

Kuramazsin tabi run ışığın yanıp son erken sağlıklı bir bağlantı kuramazsin
Senin RUN ışığın sabit yanacak ki haberleşmeyi yapabilesin ne programı çekebilir sin öyle iken nede başka şey yapamazsin malesef

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri