Triyaclarda yanma sorunu

mlhnc

Üye
Arkadaşlar merhaba;
Bir kart tasarladım kartta BTA41800 Serisi triyac kullanarak ac motor sürüyorum. Sistem motor yükte değilken sorunsuz çalışıyor. Ancak yükteyken kalkınma amperinden triyac yanıyor. ' alternatif 2 fikrim var 1ncisi bşr şekilde softstarter yapabilmek yada bir şekilde triyacların amper kapasitesini artırmak. yardımcı olabilecek abilerimin tavsiyelerini bekliyorum.
NOT: motor 5.5kw 380vac

Arkadaşlar merhaba;
Bir kart tasarladım kartta BTA41800 Serisi triyac kullanarak ac motor sürüyorum. Sistem motor yükte değilken sorunsuz çalışıyor. Ancak yükteyken kalkınma amperinden triyac yanıyor. ' alternatif 2 fikrim var 1ncisi bşr şekilde softstarter yapabilmek yada bir şekilde triyacların amper kapasitesini artırmak. yardımcı olabilecek abilerimin tavsiyelerini bekliyorum.
Triyak in akım taşıma kapasitesini nasıl arttiracaksin? Merak ettim.

tristör modul kullanın.
1654003192340.png

farklı bir triyac kullanarak. yada önerileriniz varsa mesela 2 triyac paralel bağlanırsa artar mı gibi sorularım var

Teşekkür ederim. Deneyeceğim :)
Bende çok egzantrik bir fikir bekliyordum. Kablo bağlayıp yazılım atmak ( sanayi ağzı ) gibi 😀

Arkadaşlar merhaba;
Şema paylaşabilir misiniz?

Triyak ile trifaze bir motoru nasıl sürüyorsunuz? Mantık nedir devir kontrolu mu? Yoksa soft starter mi yapmaya çalışıyorsunuz?

Devir kontrolu için böyle bir olay varmi? Triyak ile devir kontrol edilebiliyor mu? Hemde 5.5 kW bir motoru.

Sürme tekniğiniz nedir? Merak ettim açıkçası.

Triyak ile trifaze bir motoru nasıl sürüyorsunuz? Mantık nedir devir kontrolu mu? Yoksa soft starter mi yapmaya çalışıyorsunuz?

Devir kontrolu için böyle bir olay varmi? Triyak ile devir kontrol edilebiliyor mu? Hemde 5.5 kW bir motoru.

Sürme tekniğiniz nedir? Merak ettim açıkçası.
şemada görünen halden 3 tane mevcut yani 3 ayrı triyak ile çıkış alabilirsiniz. Solid State Relay'i incelerseniz çalışma şekli aynıdır.
Etiketler okunmuyor. Daha net bir resim yok mu?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-05-31 at 18.04.15.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-31 at 18.04.15.jpeg
    167.5 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular