trafo aşırı akım

kaynak makinasında kualnılan 380 v iki sdet trafo pako salteri cevirdigin anda sigorta atırıyor ama her seferde degil 3 acışta 1 kere diyelim nedeni nedir ne yapılmsı gerekir saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kullandığınız makinanın gücü nedir?
atan sigorta kaç amperlik?
atan sigorta aşırı akımdan mı, kısa devreden mi atıyor?
sigortanın açma karaktesitiği nedir(B, C, D)

panoda ki 16 amperlik sigorta onunda baglı bulunan 25 amperlik c sınıfı ikiside atıyor bence anhtarlama yolu aşırı akımdan dolayı atıyor bunun için ne yapmam lazım asırı gerliyim koruyucu mu takılması gerekir onlarıda hiç kulanmadım amper degeri söyleyerek mi alcak bilgileriniz için tesekürler

16 ve 25 amp. sigortalar arasında selektivite sağlanamaz.İkisinin aynı anda atması normal-
dir.16 amperlik de attığına göre,bundan başlayarak,C veya D karakteristikli ( D daha uygun ) ve her
iki sigorta arasında asgari iki kademe ( ikincisi,40 amp. mesela ) fark yaratmanız gerekir.40 amp. hat
kesitinin de bu duruma göre gözden geçirilmesi gerekir.

bence şalterleri değiştirin, şalterlerde mekanik bir problem var , 3 kere açma yapınca demek ki bir yerlerden temas yapiyor.Sigortalarda bir sorun oldugunu sanmiyorum cünkü akım değeri fazla oldugundan açma yapiyorlar...Bir de neden iki tane şalter var ? açma kapama yapmiyor mu bu şalter? ikincisi ne?

arkadaşlar araştırmalarım neticesinde anahtarlamadan kaynaklanan asırı gerilim yüzünden sigorat attıgını espit ettim ama ne yapacagımı şimdilik tam bilmiyorum asırı grilim koruyucuları varmış onlardan baglıcam herhalde bu konuda yardım ederseniz sevininirim.
electrics arkadasın neden iki sigorta diye sormuş biri atelyenin içinde bulunan sigorta digeri odaya gelen elkektrigi saglayan panoda bulunan sigorta

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri