Tp177a S7200 Plc İle BaĞlanti Kablosu---nasil Yapilir --yardim..

general

Üye
arkadaslar s7 200 plc ile tp 177a ekranı haberlestiremiyorum. 9 pınlı seri konnektöründe kullandığım panelle karsılıklı olarak 3-4-5-8 pınleri kullandım buradaki pınler doğrumu ...?hata varsa yardımlarınız bekliyorum herkese kolay gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
s7 200 plc ile tp 177 arasındaki bağlantıda sadece 3-5-8 uçlarını birbirlerine eşleştirmen yeterli. Kolay gelsin...

3 ucu 3 gir 8 ise 8 gir usta simdiden kolay gelsin topraklamiyada unutma

eger pc den yulleyeceksen ben s7 200 haberleşme kablosunu kullanıyorum. tabiiki ekrandan ayarları yaptıktan sonra.bu kablo yoksa seri kablo da kullanabilirsin

Kablo arkadaslarin dedigi gibi 3-5-8 olacak
s7-200 programini download ederken panel takili olan portun
baudrate ile panel uzerindeki baudrate ayarlari ayni olmali..
bunada dikkat edersen sorun olmas herhaldee..
hadi kolay gellsin

Arkadaşlar TP177A ile CPU 224 'ü haberleştirmek istiyorum. direk 3-5-8 uçlarını bağladım.standart rs232 erkek konnektör kullandım. Panel arkasındaki switchler ise 1 on, 2 off, 3 off 4 on durumda. (IF1B) ancak genede panel ile plc'yi haberleştiremedim. Panele ve plc'ye usb/ppi kablo ile bağlanıyorum.
Önerisi olan var mı?

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri