Toshiba sürücü için yardım.

MetinUlas

Üye
S. A. Çok ilgimi çekmesine ve daha önce sürücüsü olan soğutma veya mutfak makinalarına teknik servis hizmeti vermeme rağmen, sıfırdan programlama yapmamıltım. Şimdi elimde toshiba marka vfnc1s model sürücü ve buna uygun özelliklerde motor var. Edindiğim türkçe parametre listesi ve ingilizce manual dökümanından, kabaca ayarladığım parametrelerle devir ayarı tork desteği gibi denemeler yaptım. Yalnız bu sürücüye komut vermesi için başka komponentlerde kullanmak istiyorum. Türkçe dökümanı olan yada sürücünün çıkışları hakkında detay verebilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Birde elimde, vemus elektronik üretimi mcc1100 professional counter var. Çıkışlarına bakınca, birçok projeye uygun ve birçok farklı varyasyonda kullanılabileceğini görüyorum. İnternet ortamında programlanması konusunda hiçbir döküman yok. Birkaç saat uğraşmama rağmen sadece ileri saydırabildim. Teknik döküman olmasa da en azından programlama mantığını biri anlatırsa memnun olacağım. 1i alarm olmak üzere 3 adet röle out, 1 analog out, 220v besleme ve reset 0v inputA-B +12-0v pinleri var. Çift display ve v-f seçeneği bulunuyor. Yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20171107_225350.jpg
    IMG_20171107_225350.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20171105_175639.jpg
    IMG_20171105_175639.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 14
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri