Topraklamanın olmaması giriş gecikmesine sebep olur mu ?

Merhaba donanımsal veya yazılımsal bir sorunun var mı bilgisayarda. Topraklama ile bir alakası olmaz. Not: Karışlastığım benzer bir arıza var dı. Cocuk ekran kartı değişimi yapılmış ve rgb led ve fazladan fan takılmış bunun sonucu olarak güç kaynağı kapasitesinin tamamı kullanıyor du sistem akşam saatlerinde bilgisayar oynayınca bilgisayar kapanıyor veya takılma donama gibi sorunlar oluyordu. Baya aradıkdan sonra sorunu cözdük Bilgisayarın takılı olduğu prizde gerilim düşüm oluyormuş Güç kaynagı da tam kapasitede kullanıldığı için gerilim düşmünü tölere edemiyormuş . Aşağıya koyduğum cihazı bilgisayarın takılı olduğu pirize takın bilgisyar kastığında voltaj değerlerin not al.

1714580857282.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yalnız bir sorun var.
Kullanılacak malzemeler ecik bahalı.
1 adet özel sarım izolasyon trafosu. 2 sene kadar önceki fiyatı 250$ idi. Günümüzde 8000TL civarı.
2 adet CORCOM filtre tanesi ortalama 100$
https://www.ersinelektronik.com/marka/corcom
Ucuz olanlar iş görmez.
Kutu mutu, fiş miş, ıvır zıvır derken 600-700$ ı bulacaktır.
1000$ a satsam kaç kişi alabilir acep?
Bir tane yaparsın alan çıkmazsa en fazla 1000$ kaybetmiş olursun köşe olup olmayacağında netleşmiş olur :)

Yalnız bir sorun var.
Kullanılacak malzemeler ecik bahalı.
1 adet özel sarım izolasyon trafosu. 2 sene kadar önceki fiyatı 250$ idi. Günümüzde 8000TL civarı.
2 adet CORCOM filtre tanesi ortalama 100$
https://www.ersinelektronik.com/marka/corcom
Ucuz olanlar iş görmez.
Kutu mutu, fiş miş, ıvır zıvır derken 600-700$ ı bulacaktır.
1000$ a satsam kaç kişi alabilir acep?
leyn angaralı, sırf sen para kazanmayasın diye oyun oynamayı öğrenmeyeceğim. şakası bir yana bende oyun oynama yeteneği yok. ama rakı içme yeteneği var diyecektim; son zamlardan sonra ondan da vaz geçeceğim galiba.

leyn angaralı, sırf sen para kazanmayasın diye oyun oynamayı öğrenmeyeceğim. şakası bir yana bende oyun oynama yeteneği yok. ama rakı içme yeteneği var diyecektim; son zamlardan sonra ondan da vaz geçeceğim galiba.
Leyn BODRUM gralı. :p
Gençliğimde karşıma çıksaydın seninle rakı içme yarışması yapardım bile.
Ayrıca para dediğin nedir ki...
Benim için muhabbet ortamlarında harcanmayan para para bile değil kağıt parçasıdır.
Aha yukarda gördün benim laboratuarımı. @serkan_48 i bile zamanında oraya atmış hemi de gup gup gudurtmuşş idim :p
Ama senin gibi ben de yanlız kalınca artık uğraşılarımın bile dadı duzu kalmadı.
Bari birkaç arkadaşım da benim laboratuarım gibi mekan edinse de onunla da muhabbet edebilsek diyorum. Son yıllarda Serkandan ümitliydim ama O'ndan da ses soluk çıkmadı.

AYRICA BELİRTEYİM Kİ:
Benim eski muhabbetlerimde hem saz, hem de müzik sistemleri olmayınca o muhabbete muhabbet demezdik.
İki de bir bana çatıyorsun ama bir gün fırsatını bulur da bodrumda bi otel motel bulabilirsem seni orada kemiririm haa :D
Serkan'ı da Antalyalarda çok kemirmiştim :D

Leyn BODRUM gralı. :p
Gençliğimde karşıma çıksaydın seninle rakı içme yarışması yapardım bile.
Ayrıca para dediğin nedir ki...
Benim için muhabbet ortamlarında harcanmayan para para bile değil kağıt parçasıdır.
Aha yukarda gördün benim laboratuarımı. @serkan_48 i bile zamanında oraya atmış hemi de gup gup gudurtmuşş idim :p
Ama senin gibi ben de yanlız kalınca artık uğraşılarımın bile dadı duzu kalmadı.
Bari birkaç arkadaşım da benim laboratuarım gibi mekan edinse de onunla da muhabbet edebilsek diyorum. Son yıllarda Serkandan ümitliydim ama O'ndan da ses soluk çıkmadı.

AYRICA BELİRTEYİM Kİ:
Benim eski muhabbetlerimde hem saz, hem de müzik sistemleri olmayınca o muhabbete muhabbet demezdik.
İki de bir bana çatıyorsun ama bir gün fırsatını bulur da bodrumda bi otel motel bulabilirsem seni orada kemiririm haa :D
Serkan'ı da Antalyalarda çok kemirmiştim :D
beni güldürdün ya, seni de inandığın güldürsün. bak kafamı bozma 250 cc nakedımla gelirim yanına, merak etme rakılar benden. battı balık yan going. oraya kadar gelip te şişede balık olmazsak olmaz. şu yağmurlar bir bitsin deneyeceğim. artık genç değiliz motor üzerinde ıslanalım değil mi?

@paskomya dikkatli ol abi fena yer yamyam adam. Sol kulağım gitti geç öğrendim çiğ çiğ yediğini.

Forumda binlerce konu okudum yorumladım v.s. ama bu input lag konusu beni çok itiyor bu kelime bende ters etki ediyor.

Pc de bir sorun var Şebeke hatası toprak hatası. Hemen suçlu garibim şebeke oluyor.

Pc lerin güç kaynakları bile çok kaliteli voltaj üretmezken suç şebekenin.

Not: bilgisayarı kullandığınız yerde çok büyük motorlar çalışıyorsa yada çok büyük frekans sürücüleri varsa evet şebekede gürültü oluşur. Ama onlarca fabrikada iş yapıyorum yüzlerce büyük motorlar frekans sürücüleri gördüm malum parazit üretebilecek ama birtanesinde Pc sorununa denk gelmedim.

@paskomya dikkatli ol abi fena yer yamyam adam. Sol kulağım gitti geç öğrendim çiğ çiğ yediğini.

Forumda binlerce konu okudum yorumladım v.s. ama bu input lag konusu beni çok itiyor bu kelime bende ters etki ediyor.

Pc de bir sorun var şebeke hatası toprak hatası. Hemen suçlu garibim şebeke oluyor.

Pc lerin güç kaynakları bile çok kaliteli voltaj üretmezken suç şebekenin.

Not: bilgisayarı kullandığınız yerde çok büyük motorlar çalışıyorsa yada çok büyük frekans sürücüleri varsa evet şebekede gürültü oluşur. Ama onlarca fabrikada iş yapıyorum yüzlerce büyük motorlar frekans sürücüleri gördüm malum parazit üretebilecek ama birtanesinde Pc sorununa denk gelmedim.
güzel kardeşim, benim kulaklar arızalı, gürültüden yana sıkıntı yok. isterse yanımda top patlasın.
eskiden fakirdim masaüstü pc kendine zor bakıyordu. hani parazit filan ben görmedim. şimdi fasfakirim, kızımın bana verdiği laptop ile idare ediyorum. oyun kültürüm olmadığı için benim için ne parazit sorunu var ne de input lag sorunu.

beni güldürdün ya, seni de inandığın güldürsün. bak kafamı bozma 250 cc nakedımla gelirim yanına, merak etme rakılar benden. battı balık yan going. oraya kadar gelip te şişede balık olmazsak olmaz. şu yağmurlar bir bitsin deneyeceğim. artık genç değiliz motor üzerinde ıslanalım değil mi?
Angara'ya gelip de rakılar benden dersen KÖTEK yersin. :p
emoji-hammer.gif
Ancak ne yazık ki yemekler konusunda fazla birşey yapamam.

1999 yılında Gümbet COLOSSUS otel idi. Orada kardeşimle bir hafta tatil yapmıştım.
https://www.tatilsepeti.com/hotel-bleu-nuit?ara=oda:1;tarih:15.05.2024,25.05.2024

Ne yapalım. Sen de dadlı bi herif olmayaydın :D

tamam rakılar senden olsun ama mutfak varsa yemek benim işim. Türkiye turuna çıkacağım. yolumun üzerindesin haberin olsun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,226
Son üye
wanderfull

Yeni konular

Geri