Tmş giriş arızası

tex

Üye
Arkadaşlar daha önce de sordum ,fakat fikirlerinizi almak istiyorum. Bugün başıma geldi bu tarz arızanın sebebi ne olabilir ve nasıl böyle arızaların önüne geçebilirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
20190730_194306.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 önemli husus var;
1) Kesit uygun mu ?
2) Alüminyum kablo, TMŞ bakır terminal girişi bunun için al/cu pabuç kullanman gerekir.
3) Harmonik ölçümü

Sorunu bu 3 maddede arayın.

Son düzenleme:
Fotoğrafları daha dikkatli inceledim. Saydığım maddelerden 1 ve 2 bu olaya sebep diyorum. Harmonik ölçümü yaptırmakta fayda var. Son olarak kablonun çıplak kısmının montaj saçına atlama yapmaması için ısı büzüşmeli makaron kullanılmalı.

Son düzenleme:
Trafo iniş kablosu 3x50+25 alvinal.
Trafo 100 kVA.
Tmş girişinde bakır skp. kullanılmış.
Harmonik ölçümü yapmadım .
Trafoda kullanım olarakta üç adet 30 HP dalgıç pompa var.
Son olarakta eski tmş başkaları tarafından takıldığı için kaç amper olduğunu bilmiyorum.
3 önemli husus var;
1) Kesit uygun mu ?
2) Alüminyum kablo, TMŞ bakır terminal girişi bunun için al/cu pabuç kullanman gerekir.
3) Harmonik ölçümü

Sorunu bu 3 maddede arayın.

Trafo iniş kablosu 3x50+25 alvinal.
Trafo 100 kVA.
Tmş girişinde bakır skp. kullanılmış.
Harmonik ölçümü yapmadım .
Trafoda kullanım olarakta üç adet 30 HP dalgıç pompa var.
Son olarakta eski tmş başkaları tarafından takıldığı için kaç amper olduğunu bilmiyorum.
Kesit kontrolü mutlaka yapın. Aluminyum kabloya bakır pabuç uygulaması son derece yanlış bir işlem. İki metalin ısıl genleşme katsayıları farklıdır, yük akımı arttıkça genleşme farkından kablo pabuçtan atar boşalır ark yapar. Sizde olan da bu.

Sn. kral kobranın söylediklerine katılmakla beraber başka bir mevzuya dikkat çekmek isterim 3 adet 30 hp motor 66 kw yüke tekabül eder.Bu motorlara ait kompanzasyon bağlı mı eğer yoksa akım daha fazla olacaktır eş zamanlı çalışma durumu varsa demerajları trafo nominal akımı olan 144 amperi rahatlıkla aşar

Evet motor güçleri büyük yol verme sürücülerle sağlanıyorsa bu sefer kompanzasyon yerine harmoniklere bakmak gerekir. Çünkü yeni nesil sürücülerin cosfileri 1'e yakın. Yol verme nasıl yapılıyor sorusunun cevabı önemli !
3 motorda aynı anda devreye giriyor mu sorusunun cevabı önemli !

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri