Tmş ayar sahası ayarlamaları için yardım

kukileyta

Üye
Merhaba, yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim. 2000A'lik Abb marka tmş'miz var. Tmş üzerindeki I1, I3, t1, t2 ayarlarını yapamıyorum.

Tüm inverterlerim devredeyken çekeceğim maksimum akım 1600 amper oluyor. yani 1440/2000= 0,72'ye ayarkayacağım dığru muyum? Peki diğer ayarlar ne anlama geliyor?

Manyetik ayarlama ve t1, t2 değerlerini nasıl ayarlamam gerektiğini bilmiyorum. Açıkçası I1,I3 ve InN neyi ifade ediyor onu da tam bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim. Kaynak söylerseniz yine çok mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-07-06 at 16.21.31.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-06 at 16.21.31.jpeg
    119.8 KB · Görüntüleme: 119
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba, yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim. 2000A'lik Abb marka tmş'miz var. Tmş üzerindeki I1, I3, t1, t2 ayarlarını yapamıyorum.

Tüm inverterlerim devredeyken çekeceğim maksimum akım 1600 amper oluyor. yani 1440/2000= 0,72'ye ayarkayacağım dığru muyum? Peki diğer ayarlar ne anlama geliyor?

Manyetik ayarlama ve t1, t2 değerlerini nasıl ayarlamam gerektiğini bilmiyorum. Açıkçası I1,I3 ve InN neyi ifade ediyor onu da tam bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim. Kaynak söylerseniz yine çok mutlu olurum.
Markadan markaya ifadeler ve ibareler değişmekle birlikte tmş lerde genelde 3 ayar olur .
1-Termik aşırı akım ayarı ( In ) . Yük durumuna göre seçilir .
2-Ani açma ayarı ( x In ) . Aşırı akım ayarının ya da şalter kapasitesinin katı olarak seçilir .
3-Aşırı akım eğrisi modu seçimi .
Sizinkinde de durum aynı .

L-S L-I şeklinde iki farklı grafik var.Hangisini seçmemiz gerekir.Bunun kararını nasıl verebilirim.Yer sosyal tesis tarzında resmi kuruma ait bir yer.Yük olarak,İçerisinde havuz da var.Çamaşırhane de var.Lokanta var.150 odası var.Eğitim derslikleri vs.Yani çeşitli yüklervar sistemde.t1 t2 sürelerini nasıl ayarlamalıyım.Bunlar ile ilgili hesaplama metodu var mı?resimdeki 630 kva trafonun ana tmş si. İlave olarak bu tmşnin çıkışında 2 tane daha aynı tmşden var.Biri kompanzasyon a diğeri dağıtım panosuna ait.Seçicilik kuralına uygun olacak şekilde ayarlamam gerekiyor.
IMG_20210522_113743.jpg

630 kva için 909 amper.909 / 1250 = 0.72 .L dipswiç 0,72 olacak.Yüksek demerajlı
motor yoksa S 2xIn olabilir.I3 0,1 olabilir.
-L,0,72 yerine 0,8 olabilir,
- Yüksek demerajdan kasıt,100 kw üstü
direkt startlı motor varsa demek.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ediyorum yorumunuzdan dolayı.
O kadar yüksek güçte motor yok.t1 değerini de 3sn ayarlamak gerek o zaman.Ana giriş tmş sinin çıkışında aynı tmş den 2 tane daha var.Açmada gecikme vermek için t2 değerini 0.1yerine 0.25 mi seçmeliyiz yoksa L değerini de düşürmek mi gerekir.

0,25 olabilir.Yükünüz 900 amperden dü-
şük ise,yukardaki hesaba göre düşürebi-
lirsiniz.

InN değerinin harmonik yükle alakalı olduğunu yazmışsınız önceki yorumlarınızda.Fakat bu değer neden yüzdelik olarak belirtilmiş.Anlamı nedir tam olarak.Bununla ilgili firmaların kataloglarında da açıklama göremedim.

O ayar,4 kutuplu şalterlerde,nötr akımı koruması miktarı ayarıdır.Sisteminiz dengeli ise 50 Hz, %50 yapabilirsiniz.%100
de olmasında sakınca yok.

Yani %50 ayarladığımızda nominal akımın %50si kadar nötr akımına müsade ediyor.Bu değeri aştığında devreyi açıyor.Doğru mu anladım.K. bakmayın fazla soru sordum.Niyetim balık almak değil,olta kullanmayı ögrenmek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri