Tia V15 ile Scada Haberleşmesi

Herkese merhaba;

Tia Portal V15 ile Scada simulasyon uygulaması yapmak istiyorum, fakat haberleştirmede sorun yaşadım . Sizce neden olabilir? Fotoğraftan sorun anlaşılıyordur umarım. Sorun tam olarak PC systeminin(scada ekranının) simulasyonunu başlatamam. Simgesi sönük yanıyor bağlantı olmadığı için

1.PNG
3.PNG
222.PNG

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Şu iki sebepten olabilir.
1. Bu bağlantıyı yaparken simılator'u gerçek zamanlı olarak izliyorsunuz. Monitoring on/off seçeneği ile bunu kapatmalısınız. (resim 1)
2. Denetim masasından SET/PG interface 32 bit seçeneğinden PLCSIM'i seçmelisiniz. (resim 2)

Ekli dosyalar

• cevap 1.png
    cevap 1.png
    148 KB · Görüntüleme: 26
  • cevap 2.png
    cevap 2.png
    180.5 KB · Görüntüleme: 31
Şu iki sebepten olabilir.
1. Bu bağlantıyı yaparken simılator'u gerçek zamanlı olarak izliyorsunuz. Monitoring on/off seçeneği ile bunu kapatmalısınız. (resim 1)
2. Denetim masasından SET/PG interface 32 bit seçeneğinden PLCSIM'i seçmelisiniz. (resim 2)
Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat sorun bunlardan kaynaklı değil arayüz ayarlarım doğru, ek olarak izleme de kapalı şekilde denedim çalışmadı. Acaba gözümden kaçan bir şey mi var diyip 2. ye de kurdum tekrar simulasyonu yine çalışmadı

plc'nin ve bilgisayarın IP adreslerini değiştirir misiniz. IP adresinden dolayı hata veriyor.
PLC'nin IP adresi: 192.168.0.1
Bilgisayarın Ip adresini 192.168.0.2
olarak ayarlayınız.

eğer nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şu videoyu 10. dakikadan itibaren izleyiniz. (tamamını izlemenizi tavsiye ederim)

plc'nin ve bilgisayarın IP adreslerini değiştirir misiniz. IP adresinden dolayı hata veriyor.
PLC'nin IP adresi: 192.168.0.1
Bilgisayarın Ip adresini 192.168.0.2
olarak ayarlayınız.

eğer nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şu videoyu 10. dakikadan itibaren izleyiniz. (tamamını izlemenizi tavsiye ederim)
İlk işim ip değiştirmek olacak sonra da videoyu incelemek umarım işe yarar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri