Tia portal device menüsü

romantique

Üye
merhabalar
arkadaşlar tia portal v14 kullanıyorum internet üzerinde baktığım bazı konularda device menüsünde sürücülerinde olduğunu gördüm. bunun orada çıkması için ne gerekir.

Sürücüyü ağ yapılandırmasına dahil ettiğimde program ve diğer yapıların bulunduğu yerde guruplanmamış aygıt olarak görünüyor ve oradan parametre giremiyorum.

Saygılarımla
Alper KARA

Ekli dosyalar

• KK1.jpg
    KK1.jpg
    327.1 KB · Görüntüleme: 43
  • KK2.jpg
    KK2.jpg
    41.4 KB · Görüntüleme: 43
  • KK3.jpg
    KK3.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 41
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
Haberleşme ayarlarını yapmadığın için gruplanmamış görünüyor olabilir.
Haberleşme kısmından cihazı ekleyip tekrar kontrol eder misin?
Büyük ihtimalle çözülecektir.

sorduğunuz sorularla gönderdiğiniz fotolar arasında bir ilişki kuramadım.

siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz.

parametre mi gireceksiniz ? hangi parametreleri gireceksiniz ?

sorduğunuz sorularla gönderdiğiniz fotolar arasında bir ilişki kuramadım.

siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz.

parametre mi gireceksiniz ? hangi parametreleri gireceksiniz ?

Evet parametre gireceğim

" tia portalımda startdrive eklentisi kurulu olmadığı için göremiyormuşum "

KK1 nolu ekranda sağ üstte parameter view ekmesi var. oradan ulaşabiliyor olmanız lazım.

Sizde startdrive yüklü olması lazım.Hardware kısmında add a device dediğinizde ( kk3 nolu foto ) drives diye bir kısım var. Startdrive yüklü olmasaydı drives menüsü çıkmazdı.

KK1 nolu ekranda sağ üstte parameter view ekmesi var. oradan ulaşabiliyor olmanız lazım.

Sizde startdrive yüklü olması lazım.Hardware kısmında add a device dediğinizde ( kk3 nolu foto ) drives diye bir kısım var. Startdrive yüklü olmasaydı drives menüsü çıkmazdı.
evet o kısmı geçtim fakat şuandaki kontrol bilgimin üzerinde parametre ayarı var ..

bu videodaki gibi açılmıyor bende parametre menüsü. onun kullandığı hangi tia versiyonunu bilmiyorum bende short wizard açılmıyor long açılıyor ve bu sebeple yüzlerce parametre ile karşılaşıyorum. 2 gündür manual okumaktan gözlerim şişti :) adam 2 dk da devreye aldı motoru ( onunla kendimi kıyaslamıyorum tabi bu arada ) ve birde AT7 konusu var nedir bilmiyorum

CU240E-2 PN E-TYPE SAFETY INTEGRATED STO PROFINET modülüm

şu an işyerinde olduğum için videoyu izleyemiyorum. eve geçince bakarım.

öncelikle şunu söyleyeyim.parametre ayarını tia üzerinden yapmak zorunda değilsiniz.sürücü üzerinden de yapabilirsiniz.üstelik, ihtiyaç duyacağınız parametre sayısı 10 u geçmez.long açılması sorun değil.hangi parametreleri değiştirmeniz gereltiğini biliyorsanız direk ona ulaşabilirsiniz.

şu an işyerinde olduğum için videoyu izleyemiyorum. eve geçince bakarım.

öncelikle şunu söyleyeyim.parametre ayarını tia üzerinden yapmak zorunda değilsiniz.sürücü üzerinden de yapabilirsiniz.üstelik, ihtiyaç duyacağınız parametre sayısı 10 u geçmez.long açılması sorun değil.hangi parametreleri değiştirmeniz gereltiğini biliyorsanız direk ona ulaşabilirsiniz.
evet fakat daha önce hiç yapmadığım için sahada vakit kaybetmemek adına masada bitirmek ve hem donanımı hemde yazılımda çıtamı yükseltmek adına TİA üzerinden yapmaya çalışıyorum. diğer halde bütün gereksinimlerin elimde mevcut olması gerekiyor ki fiziksel olarak geçeyim konuyu.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri