Tesisat kaçağı elektrik tüketir mi? ne kadar elektrik tüketir?

ctnctn

Üye
Merhabalar,
2 ay önce banyo prizinde üçlü priz takılıyken ısıtıcı çalıştırdım ve üçlü priz eridi. Normal prizde sıkıntı çıkmadı. Normal kullanımıma devam ettim. O aydan itibaren elektrik faturamda tüketim miktarım kWh cinsinden çok yüksek çıkmaya başladı. Tüketim şeklimde diğer aylara göre pek değişiklik olmadığı halde son iki aydır tüketim miktarının artmasını araştırdım.
Tüm cihazları kapatıp sayacı kontrol ettiğimde, sayacımda saatlik 0,25 kW lik bir tüketim gözüküyor, buda günlük 6 kWh ediyor.
Evimde kaçak akım rolesi yok. Banyo sigortam 16 amper ve ara sıra kendi kendine atıyor ama çok sık değil.
Banyoda yanan prizin tesisatlarında erime olup bir miktar elektrik kaçağı olursa;
1-Tesisattaki bu kaçak, sigortayı attırmadan maksimum ne kadar elektrik tüketir?
2- Hiç bir elektrikli cihaz çalışmazken saatlik 0,25 kW tüketim tesisatlardaki kaçaktan olabilir mi?
3- Evde aküsü birmiş bir alarm sistemim var. Aküsü bitmiş Alarm cihazı 0,25 kWh elektrik tüketir mi?
4- Benim hattımdan başka bir tüketici kaçak elektrik kullanımı yapıyor olabilir mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Priz sağlam görünüyor. Prizi söküp bakayım hala tüketim var mı diye. Sonucu yazarım.

Priz sağlam görünüyor. Prizi söküp bakayım hala tüketim var mı diye. Sonucu yazarım.
o prizi değiştir onun içinden oluyor.
Prizi değiştirdim sonuç aynı banyo hattına giden sigorta açık diğerleri kapalı. hiçbir cihaz çalışmıyor ama sayaç saatde 250 watt tüketim gösteriyor

buatlara bak klemens ne bilmeyen biri yaptıysa sorun o olabilir elektrikbandını ömür boyu dayanır sananlar var. hayır dayanmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri