Termik röle a2 ucu

etkga

Üye
arkadaşlar dün bir kumanda panosu kurdum test etmeye çalıstığıda devamlı faz nötr kısa devresı oldu sıgorta attırdı termık roleyı çıkarınca olayı çözdüm bu termik rölenin üç bacağının bi arkasında ufak bi bacak daha var ve bu kontaktörün a2 ucuna giriyor,ben a2 ye nötr a1 e faz vermiştim devredeki elemanlara,ama attırdı,a1i nötr a2 ye faz verince düzeldi bunun sebebi nedir?bir diğer sorum bazı termiklerde ise a2 ucu var bu ne işe yarıyor ,cevaplarınızı bekliyorum iyi günler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Etkga Merhabalar;
Kontaktörlere direk bağlanan termikerde bulunan A2 ucu, kontaktörün bobin ucu termiğin altında kaldığı için hem bağlantı kolaylığı hemde işletme esnasında kontrol edilmesi gerekirse termik sökülmeden kontrol edilsin diye kolaylık olması amacıyla kontaktörün bobin ucu için bir uzatma bağlantı noktası olarak kullanılıyor

KJolay Gelsin

Peki sigorta attırma sebebi ne olaki hocam

arkadaşlar dün bir kumanda panosu kurdum test etmeye çalıstığıda devamlı faz nötr kısa devresı oldu sıgorta attırdı termık roleyı çıkarınca olayı çözdüm bu termik rölenin üç bacağının bi arkasında ufak bi bacak daha var ve bu kontaktörün a2 ucuna giriyor,ben a2 ye nötr a1 e faz vermiştim devredeki elemanlara,ama attırdı,a1i nötr a2 ye faz verince düzeldi bunun sebebi nedir?bir diğer sorum bazı termiklerde ise a2 ucu var bu ne işe yarıyor ,cevaplarınızı bekliyorum iyi günler
Kontaktore takilan Termik roledeki 3 bacagin arkasindaki bacak nc95 ucudur nc 96ya faz verdiginde termik kapattiginda kontaktorun a2sine fazi verir kontaktor ceker tekrardan a2 ye faz kopru atmamak icin yapilmis sen a1e faz a2ye notr verdigin icin termikte alttan a2ye faz verdigi icin kisa devre olmus faz nötr yer degisince kisa devre gitmis

Kontaktore takilan Termik roledeki 3 bacagin arkasindaki bacak nc95 ucudur nc 96ya faz verdiginde termik kapattiginda kontaktorun a2sine fazi verir kontaktor ceker tekrardan a2 ye faz kopru atmamak icin yapilmis sen a1e faz a2ye notr verdigin icin termikte alttan a2ye faz verdigi icin kisa devre olmus faz nötr yer degisince kisa devre gitmis
Forumda yenisiniz . Mesaj tarihlerine bakarsanız bu konu 4 sene önce konuşulmuş. Kendinizi yormayın .

pardon
gerçekten çok pardon, şimdi beni banlasınlar umurumda değil. siz ne okulu mezunusunuz? siz okutan hoca tarih bilgisi diye bir şey vermedi mi? hadi hepsini geçtim. forumda konu hortlatmanın etiğini biliyor musunuz? 4 (dört) yıl önce neredeydiniz?

pardon

gerçekten çok pardon, şimdi beni banlasınlar umurumda değil. siz ne okulu mezunusunuz? siz okutan hoca tarih bilgisi diye bir şey vermedi mi? hadi hepsini geçtim. forumda konu hortlatmanın etiğini biliyor musunuz? 4 (dört) yıl
Oncelikle beni hoca değil ogretmen okuttu benim ne mezunu oldugumdan size ne tarih bilgimden size ne neye cevap verip vermiyecegimi sizemi soracagim siz kimsiniz konunun eski oldugununda farkindayim fakat konuya dogru bir sekilde aciklama getirilmemis googleda boyle bir konu aratan biri dogru bilgiye ulaşsın diye yanit verdim cunki bende bir arama sırasında konuya ulastim aciklayici olmustur umarim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri