Tercih karmaşası / %100 İNG. ??

ExpinceR

Üye
Öncelikle herkese merhaba..

Meslek lisesi ve 2 yıllık myo mezunuyum..
Bu sene DGS ye girdim ve su an tercih dönemi basladı..

Marmara üniversitesi Elektrik Elektronik Müh. %100 ingilizce okutuyor..
Tercih listeme yazdıgım an gelme ihtimali yüksek..

Fakat kafamı meskul eden sorular ise şu;
İng. çat pat kelime bilgim var biraz ama cümle kurma gramer falan hiç yok. Bilirsiniz hikayeyi.
Hadi orada 1 yılda ing. hazırlık okuduk bişiler ögrendik diyelim, Fakülteye geçince dersleri anlamakda ve yorumlayabilmekte zorlanırmıyım ?
Ayrıca piyasada %100 ing. bitirmiş olmanın karşılıgı nedir.. ? Kendi tecrubelerim sağlıklı bi şekilde bu soruyu cevaplamama izin vermiyor.
Bu ve türevlerinde birçok soru var kafamda.. Neler olabileceğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Tecrubeli ve deneyimli abilerim yani sizlerin yardımınıza ihtiyacım var..

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

hiç bir eğitim ve öğretimin karşılığı yoktur. sadece çalışmanın karşılıği vardır.
hazırlık okuyup fakülteye devam eden arkadaşların gibi sende devam eder okursun .

Peki 1 sene daha hazırlanıp İTÜ ODTÜ mü yoksa Marmara İng. mi ? Bide boyle sorayım.

Ve birde ingilizce eğitim verilen bir yerde Türkçe kadar iyi verim alabilirmiyim ?
Detaylar vs. kaçarmı ?

%100 ingilizce eğitim görüyorum. Sana tavsiyem türkçe eğitim alman. 1 senelik hazırlıkta sen belli bir düzeye gelsen bile listening kısmı eksik kalacak. Karşındaki hoca ise ingilizce bilmesine rağmen aktaracağı bilginin verimi illa ki düşecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri