Telefon ile role tetikleyici nasıl ?

zodehala

Üye
Normal bir telefon ile bu telefonun zil sesinin hoparlore ileten çıkışı (ahize hoparloru değil) ile role tetikleyici akım alabilirmiyiz?

Şöle bir projem var : Eve ikinci bi telefon hattı çekicem ve bu hattı telefona bağlayacağım . Telefonun hoparlorune bağlı olan çıkışı tetikleyici akıma yükselticem . Bu sayede zelio logic rolesini çalıştırmayı düşünüyorum böylece evin elektirğini telefon ile kesmeyi düşünüyorum

sizce bu projede eksik yanlış veya hatalı veya olması gereken nedir ? mantık hatası var mı ?

yapmak istediğin evin elektrik sistemini telefonla kesmek ise.Telefon hattı ile kontrol devreleri var.Ayrı bir telefon hattı çekmene gerek yok.Aynı hat üzerinden istediğin herşeyi yapabilirsin.Örneğin telefon hattın 5 defa çaldıktan sonra yaptığın kontrol sistemi devreye giriyor ve neyi kumanda etmek istersen ediyorsun.Telefon hattı ile istediğin cihazı açıp kapatabiliyorsun.İnternette buna benzer pıc ile yapılmış birçok uygulama var.Sanırım bu adresteki devre işini görebilir. http://www.eproje.com/modules.php?name=News&file=article&sid=445

teşekkürler ama devreyi yapmak benim için külfetli olur. acaba hazır cihazı veya başka bi yöntemi yokmu ?

zodehala ' Alıntı:
teşekkürler ama devreyi yapmak benim için külfetli olur. acaba hazır cihazı veya başka bi yöntemi yokmu ?
var fakat sımdı sızın burada sadece ısınız ben elektrıgı keseyımse bu o kadar kolayki.simdi evin elektrık hattına 1 adet evin yukune gore 1 kontaktor baglamak .burada kontrolde bır adet start butonu bırde pıyasada satılan telefon zılı rolelerınden almak .stop butonunun yerınede bu zıl rolesını takarsanız.burada eve geldıgınızde start butonuna basar elektrıgı acar.dısarıdaykende telefonu caldırırsanız elektrıkler kesılır.ayrıca baska bır yontem telefon kullanmadan burada bır adet uzaktan kumanda ac kapa ıle sız bu olayı cozersınız aslında .

Olur ama araya devre yapmak gerekir. Buda çok ugraştırıcı olur senin için daha basit yolları var

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri