Telefon İle HC-05 Bluetooth Bağlantısı Kurulduğu Anda Aktif Olan Rölenin Kodu için yardım ?

Herkese merhaba. Tesla araçlarının, tanımlanan telefon yaklaştığında otomatik Bluetooth yardımıyla kapıların açılma özelliğini Arduino üzerinde yapmak istiyorum. Yani Arduino ' da , Bluetooth HC-05 modülünü otomatik telefonla eşleştiği anda , röle (relay) 1 saniyeliğine aç kapa nasıl yapabilirim ? Bluetooth bağlantı kodlarını bilmiyorum.
YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. İYİ FORUMLAR 👍

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bunun için herhangi bir arduinoya ihtiyacın yok. HC-05 modülünün state pini telefon bağlandığında aktif olur. O pine istediğin röleyi bir transistör yardımıyla bağlayabilirsin. Çekip bırakmasını istiyorsan da bir kondansatör yardımıyla tetikleme devresi kurarak bunu sağlayabilirsin.

Bunun için herhangi bir arduinoya ihtiyacın yok. HC-05 modülünün state pini telefon bağlandığında aktif olur. O pine istediğin röleyi bir transistör yardımıyla bağlayabilirsin. Çekip bırakmasını istiyorsan da bir kondansatör yardımıyla tetikleme devresi kurarak bunu sağlayabilirsin.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Deneyeceğim 👍

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri