tekfen suudı arabıstan

son yazılna kesınlıkle katılırım b ır arkadasım tekfen de yemöek sorunu ıcın cıkıs verıldı ama bızım lıbyada ıkıncı seferdde yemek yıyebılırdı artı bu ıkıncısı kucuk fırmaydı :)

Tekfenin Bakü şantiyesinde çalışmış biri olarak diyebilirimki yurtdışı işlerinde işçi açısından en iyi firma.Ancak ücret biraz düşük gibi geldi bana.Şantiye tecrübesi olmaması dezavantaj olmaz.Sonuçta bağlı olduğun formenin verdiği planlı işleri yapacaksın.Eğer burda iş bulma sıkıntısı çekiyorsa,sırf deneyim için gidilebilir.Ama ücret yinede az.

Suudi Arabistan'da fosforik asit gübre tesisatı inşaatı hakkında bılgı ıstıyorum bılenlerınızden veya calısanlarınızdan bır arkadasım sanırım elektrık ustası olarak gıdıcek ve saatı 4 dolar demısler bu ıyı mıdır.haberlerınızı beklıyorum arkadsım meslek lısesı terk bunun onemlı varmıdır genel ortalamada bu rakam dorumudur her turlu fıkırlerınız bızım ıcın onemlıdır saygılarımla

orası jubailde bulunuyor sonbahardan ilk bahara kadar akşamları sabahakadar çöl soğuğu yazlarıda insanı bayıltacak kadar sıcak oluyor deniz kenarında denize ulaşamazsın yasaktır tekfenin kampı çok iyidir 4 fabrika yapılıyor orada 1 ini tekfen yapıyor hepsi yanyana maaşa gelince sana yeter ayda 1600 alsan 1500 ünü biriktirirsin çarşıyada ücretsiz otobüs vardır tekfene ait türkiyede 2500.tl maaş alsanda o parayı biriktiremezsin zorluklar vardır ama pisikolojik sadece bence kaçırma işi çalış iş zorda değil almanlar la çalışıcaksın
iyi bir tecrübe olur iş güvenliği çok iyi dir türkiye gibi çabuk çabuk bitecek derdi yok hız değil kaliteye önem verilir günde 50 tane değil 1 tane iş yap ama kaliteli yap mantığı hakimdir....

Arkadaşlar o paraya gitmem diyorsunuz ama, tr de yaşasa bu parayı alsa aylık maliyeti(yemek, ev kirası, tel parası vs.) 1000 tl den aşağı olmaz. ama orada bir tel ve eglence masrafı olacak oda devede kulak. iyi bir birikim yapma imkanına sahip olacak ve bir arkadaşımızın dediği gibi "günde 10 saat çalışsa 40 dolar eder" bu yanlış yaklaşık 50 dolar eder ki dahada ekstra mesailer çıkacaktır.Tmm para iyi diil ama ne yapabilir arkadaş, bekara kız boşamak kolay denir. bende işssizliği yaşadım biliyorumne olduğunu. o yüzden yazarken arkadaşları etkilemiyelim. benim bildiğim şu anda ustalar mesai ile 1500$, formen ve tekniker 2500-3000 arası, muh. 4000-5000$arası alıyor.

tekfen de ya usta ya formen ya teknısyen yada muhendıs olacan teknıkersen kımse takmıyo arada ortalıkta dolasıp duruyorlar ama 4 dolara gıdılmez

fen de basındakı formen ınsansa san gunde bır ıkı saat fazla yazar cunlu sıcak ınanılmaz etkılıyo ınsanı yıllarım gectı ıyı bılırım arabıstanı

Moderatör tarafında düzenlendi:
o paraya yurt dışında çalışılmaz..burda bile çalışılmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri