TEF Mezunlarına Yüksek Lisans İşkencesi

Miryo

Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi artık TEF ler kaldırıldı dolayısıylada Yüksek Lisans ve doktora bölümleride enstitülerden kaldırıldı.TEF mezunları kendi alanlarından şuan itibariyle Teknik eğitim olarak yüksek Lisans yapamıyor.(Sadece disiplinler arsaı bir kaç bölüm Mekatronik gibi bölümlerden yapılıyor ama onlarda da kontenjan maalesef az) Bu yüzden değerli arkadaşlar ben diyorum ki bu hakkımız olan yüksek lisans eğitiminin geri verilmesi ile alakalı atağa geçelim ve gereki mercilere bildirelim.
Bu konuda mağduriyet yaşamış olan arkadaşlar ve görüşünü belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen bizi bilgilendirsin.
Teşekkür ederim

Değerli arkadaşlar,

Teknik Eğitim Fakültesi mezunu arkadaşlarımız şu anda yapmaları gereken en akıllı yöntem Teknik Eğitim Vakfı çatısı altında hareket etmektir.

Teknik Eğitim Vakfı bu konuyu da içerisine alan çalıştay yapmaktadır. Tüm mezun arkadaşlarımızın kendi illerindeki Teknik Eğitim Vakfı şubelerindeki faaliyetlere aktif olarak katılmalarını bekliyoruz.

Ayrıca 19 Ağustos 2011 Cuma günü Ankara Beşevler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Yemek Salonu İftar Yemeği Programına katılmalarını önemli buluyorum. Programa Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK'ten davetliler olacaktır.

Sayın durceylan eğer böyle etkinlikleriniz İstanbulda olursa haberimiz olsun lütfen.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi artık TEF ler kaldırıldı dolayısıylada Yüksek Lisans ve doktora bölümleride enstitülerden kaldırıldı.TEF mezunları kendi alanlarından şuan itibariyle Teknik eğitim olarak yüksek Lisans yapamıyor.(Sadece disiplinler arsaı bir kaç bölüm Mekatronik gibi bölümlerden yapılıyor ama onlarda da kontenjan maalesef az) Bu yüzden değerli arkadaşlar ben diyorum ki bu hakkımız olan yüksek lisans eğitiminin geri verilmesi ile alakalı atağa geçelim ve gereki mercilere bildirelim.
Bu konuda mağduriyet yaşamış olan arkadaşlar ve görüşünü belirtmek isteyen arkadaşlar lütfen bizi bilgilendirsin.
Teşekkür ederim

Bende MÜTEF mezunuyum mühendisler birliği gibi bizimde birliğimiz sağlam olursa bugun iş güvenliği gibi sertifika konularında yetki konularında önceliğimiz olabilir sonuçta biz bu işi liseden temelden alıyoruz hem teorik hem uygulamalı mühendislerden daha iyi eğitim gördüğümüz ortada ama ben Mühendislik tamamlama programına katılmak istiyorum başvuru için gereken meblayı bulamadım yardım bekliyorum

Miryo kardeşim Universium a başvurdum fakat başvuru için 2000€ ihtiyacım var bi çok yere gittim fakat meblay bulamadım sene içinde geri ödücem borç olarak arıyorum maddi durumum iyi değil o yüzden :)

Anladım devlet burslarını önereceğim ama onlarda tamamlama eğitimine verilmiyor herhalde belki ama şöyle birşey olabilir kyk nın verdiği krediden faydalanılabilir bunu bir araştırın isterseniz Kyk yı arayarak.
İnşallah istediğiniz olur

KYK yı aradım şimdi böyle bir desteğimiz mevcut değildir diyor :(

Forum istatistikleri

Konular
128,314
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri