TD 200 Basit Bir Örnek

Step7 Micro Win 4.0 üzerinde çalışmaktayım..
Basit Ve Karmaşık Devreler Olsun Hem Ladder Hemde Stl Diyagramlarını Kolay Bir Şekilde Yazabiliyorum :)

Ve Artık Operatör Panellerine Geçmek İstiyorum :) Kullanmış olduğum simülasyon programı yardımı ile operatör panelininde simüle edildiğini gördüm :)

Ancak tam olarak nerden başlıyacagımı bilemiyorum....

Güzel Bir Anlatım Ve Benim Anlıyacagım En Basit Örnek İle Açıklarsanız Çok Sevinirim :)

Örnek Vermek Gerekirse..Bir Motoru Çalıştırma Ve Durdurma. Bunu Operatör Paneli İle Nasıl Yazabilirim :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
simulatörde td200 ile ilgili ne var bilmiyorum ama td200 eğer elinde mevcutsa çok zor bir olay değil. ben deneyerek baya birşeyler yaptım. td200 wizardı kullanarak alarmları girebilirsin, yeterki alarm enable bitlerini not et bir yere. td200 tuşlarının bitlerinin ne olduğunu wizardı oluştururken soracak orada seçtiğin bit, sen o tuşa bastığında aktif olacak gibi. bence deneyerek öğrenebilirsin. td200'ün versiyonunu seçtiriyor. wizard bu version numarasına göre baya bir değişiklere sahip. hepsini denemeni tavsiye ederim.

1)
s7 200de td 200 wizardı oluştururken kullanacağın variable alanını tespit etmelisin VB alanı örnek VB17 seçmişşsen
2)I0.0 -------------( )V17.0
I0.1 -------------( )V17.1
I0.2 -------------( )V17.2
gibi bir basit program yaz s7 200
3)sonra bu programı export et
4)s7 200 içinde data bloğu gel kopyala
5)data bloğuda simulasyon içinde data bloğa yapıştır
6 )simılasyon içideki TD 200 ü aç ve plc yi run a al

not td 200 wizard içindeki her bir bite mesaj yazmalısın ( V17.motor calışıyor) kolay gelsin:););)

bunu nasıl yaparız *************** iletşime geçerseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,210
Son üye
İsmlll

Yeni konular

Geri