TB6600 power/alarm ledleri

mrdag01

Üye
Hocalarım merhaba. 3 adet nema23 2.4 A kullandığım amatör bir cnc yaptım. Ahşap işlemeye çalışıyorum. 2 defadır çalışmalarım yarım kalıyor. Y eksenini süren Tb6600 sürücümün power/alarm ledlerinden kırmızı olan çalışmanın ortasında sönüyor. Ve Y motoru durduğu için oyma işi malesef çöp oluyor.12 v 15 A pc Pc den çıkma güç kaynağı ve 19v 4A notebook şarjını seri bağladım. 31 V civarı voltaj elde ettim. Bu sayede Adım kaçırma problemini hallettim. Fakat power/alarm ışığı neden söner anlamadım? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Tşk.

Ekli dosyalar

• 20200730_153806.jpg
    20200730_153806.jpg
    234.3 KB · Görüntüleme: 27
Selamlar,
İki güç kaynağı yerine bir adet ve örn. 32V 10A lik güç kaynağı kullanıp dener misiniz? İki farklı gerilim ve akım değerine sahip cihazları seri kullanmak pek doğru ve verimli olmaz diye düşünüyorum.

Şuan için kaynak yok. Tavsiyenizi dikkate alacağım. Tşk.

Cam yaparken ilerleme hızlarını falan çok hızlı yazıyor olabilirsiniz mesela. Sorun sadece elektrikte olmayabilir. Mekanik çok iyi değilse ve sizde iyi olmayan mekaniğe uygunsuz Cam yapıyorsanız yine olmaz. Sorunu tek yerde aramak bence yanlış

Cam yaparken ilerleme hızlarını falan çok hızlı yazıyor olabilirsiniz mesela. Sorun sadece elektrikte olmayabilir. Mekanik çok iyi değilse ve sizde iyi olmayan mekaniğe uygunsuz Cam yapıyorsanız yine olmaz. Sorunu tek yerde aramak bence yanlış
Motorlarım x ve z 2.2 A, y 3A olmak üzere N23. Sürücülerim tb6600. İlerleme hızım 12000 devirde 300 mm/min. Sorun Y motor sürücüsünde.

aynı sorun bendede mevcut 36 volt ile besledim daha kısa sürede ışık söndü içini açtım termal macun sürdüm termal pedi iptal ettim süre biraz daha uzadı yani tamamen ısnımadan kaynaklı bir problem tb6600 dan soğudum artık 4 amper sürücü yazıyorlar 40 volt besleme yazıyorlar ama bu değerlerin yarısına uşlaşamıyor

Hocalarım merhaba. 3 adet nema23 2.4 A kullandığım amatör bir cnc yaptım. Ahşap işlemeye çalışıyorum. 2 defadır çalışmalarım yarım kalıyor. Y eksenini süren Tb6600 sürücümün power/alarm ledlerinden kırmızı olan çalışmanın ortasında sönüyor. Ve Y motoru durduğu için oyma işi malesef çöp oluyor.12 v 15 A pc Pc den çıkma güç kaynağı ve 19v 4A notebook şarjını seri bağladım. 31 V civarı voltaj elde ettim. Bu sayede Adım kaçırma problemini hallettim. Fakat power/alarm ışığı neden söner anlamadım? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Tşk.

Driverin üzerindeki pin bağlantı noktalarında ark oluşmuş... bağlantılarını sök ve driver üzerindeki pin leri vidaladığın deliklerin içine tek tek bak hangisinde kararma siyah renkli yer var ise o kararmaları temizle... biraz zorlanacaksın temizlemekte çünkü uygun çapta bir aletin olmayacaktır. Temassızlıkdan dolayı alarmın yanıyor... driverin makinandan kaynaklanan kasılmalardan dolayı motora fazla amper çekmeye çalışıyor buda zamanla ark yapmış sende... bu sorunu hallettikden sonra bence makinanda olan kasılmaları bul ve kasıntısız hale getir... mesela motor bağlı tarafta yataklı rulman takma ve direk vidalı mil-kaplin-motor geçişi kullan... eksen hizalamalarını kontrol et kaçıklık olmasın vs . vs ...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri