Tavan vantilatör için Lamba tesisatı nereden geçer

rkdr

Üye
Merhaba
Salondaki lambanın yerine tavan vantilatörü takacağız, 2 veya 4 adet dübel atılacak ancak tutturmak için lambaya gelen kabloları yanlışlıkla üzerine denk getirme korkusu var lambaya gelen kablo hattının nerden geçtiğini nasıl bulabilirim teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba
Salondaki lambanın yerine tavan vantilatörü takacağız, 2 veya 4 adet dübel atılacak ancak tutturmak için lambaya gelen kabloları yanlışlıkla üzerine denk getirme korkusu var lambaya gelen kablo hattının nerden geçtiğini nasıl bulabilirim teşekkürler
güzel insan, hani aynı şeyi bende yaşadım ama yaratan bana iki tane göz vermiş değil mi? tavandaki eski lambayı söktüğümde kabloların hangi yönde geldiğini görebildim. ben görebildimse sen de görebilirsin merak etme. yani güzel bak.

Lamba borusu lambanın olduğu yerden kapının yanındaki buata doğru gidiyordur. Salonda iki adet lamba yoksa mevcut lambanın olduğu yerde kablolar biter. O yüzden lambanın arkasında kalan delikleri delerken endişe etmenize gerek yok. Lambanın kapıdan tarafına delik delecekseniz de borunun buata doğru gittiğini düşünerekten delikleri kenarlardan delmelisiniz

Merhabalar.
Öncelikle tavandaki mevcut lamba takılan duyu söktüğümüz zaman,
Kabloların bulunduğu beton içindeki borunun hangi yönden geldiğini gözle kontrol etmek,
Kabloları oynatıp gelen tıkırtı seslerine göre hareket etmek,
Duvar tarayıcı dedektör kullanmak 😃

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri