Tarlaya Elektrik Alma Sorunu ( bağlamıyorlar ! )

hayabusa41

Üye
Öncelikle merhabalar

Sizlerin fikirlerine ihtiyacım var. Çünkü kurum elektrikçiye yönlendiriyor. Elektrikçi ise çıkmazda kaldı.

Tarlaya elektrik aboneliği şartı olarak yoldan tarlaya en fazla 2. parsel olması gerekirmiş.

1. seçenekte tarlam yola 4. parsel oluyor.
2. seçenekte ise karışık bir durum var. Normalde 1 parsel şartını 2. seçenek sağlamakta. Ancak planda kadastro yolu o asfalt yol değil ! Yani asfalt yol ve direkler komşu parselimin içinde kalmakta. Bana göre buradan vermeleri lazım ancak elektrikçi kurumun buradan da vermeyeceğini hemde bu direklerden elektrik alınabileceğini sanmadığını söyledi.

Kurumdan umudum yokta kendim çeksem nereden çekebilirim. 1. seçenekteki özel trafo olabilir. Özelse sahibi izin verir. Kendim tarlama çeksem elektrik kurumu sen 3 parselden çekmişsin bağlamayız muhabbeti döner mi acaba ? Veya tarla sahiplerinden muvafakatname türü birşey ister mi ? Çünkü bazı tarlaların 40 tane hissesi var :)

55112

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kocaelidemi bu?
ilçe mahalle ada parsel no nedir?
Enerji müsadesini verecek olan dağıtım şirketidir. Elektrikçiyle ne alakası var.
Elektrikçini acilen değiştir !

1. seçenek dediğiniz özel trafo diyorsunuz trafo sahibinden izin almanız gerekir , ve resmi değilse yolu içinde ayrıcana izin gerekir .
not : ( normal enerji elektrik olsa niye trafo alsın )
2. seçenek tarla sahibinden izin almanız gerekir ( gördüğüm kadarı ile yüksek gerilim direği trafo koymanz gerekir .

diğer belğeler .

1. seçenek dediğiniz özel trafo diyorsunuz trafo sahibinden izin almanız gerekir , ve resmi değilse yolu içinde ayrıcana izin gerekir .
2. seçenek tarla sahibinden izin almanız gerekir ( gördüğüm kadarı ile yüksek gerilim direği trafo koymanz gerekir .

diğer belğeler .

Dağıtım şirketi çözüm alternatifleri sunar elektrikçi en kolay ve en ekonomik alternatifi proje birimiyle konuşup işi bitirir. Elektrikçi sanmıyorum, tahmin etmiyorum gibi konuşmalara giriyorsa ivedi değiştirilmesi gerekir.

Dağıtım şirketi çözüm alternatifleri sunar elektrikçi en kolay ve en ekonomik alternatifi proje birimiyle konuşup işi bitirir. Elektrikçi sanmıyorum, tahmin etmiyorum gibi konuşmalara giriyorsa ivedi değiştirilmesi gerekir.

Dağıtım şirketine danışsın veya ince işlerden anlayan ??? elektrikci iş takibi .

kadastro geçmişse yol tesbiti nedir ?
https://www.google.com/search?rlz=1.....0....1..gws-wiz.......0i71j0i67.ZGfGHylfUdc

Kocaelidemi bu?
ilçe mahalle ada parsel no nedir?
Enerji müsadesini verecek olan dağıtım şirketidir. Elektrikçiyle ne alakası var.
Elektrikçini acilen değiştir !

Bilgileri özelden attım.

Önce Sedaş a gittim. Bireysel başvuru almıyoruz elektrikçi veya elektrik mühendisiyle anlaşın. Onlar planı projeyi çizecek biz onaylıyacaz denildi.

diğer belğeler .

Özel trafo olduğundan emin değilim. Elektrikçi olabilir dedi. Gerçi o bölgede önceden elektrik varmış direkler yeni değişmiş sanırım. Elektrik işlerinden hiç anlamam yanlış bilgi vermeyim.

O trafodan sonra yol boyu elektrik hattı devam ediyor. İleride çiftlikler var.

O trafodan sonra tarlama 3 parsel var. Eğer resmi izin yani tapudan geçit hakkı istenirse (su öyle istiyor bu mümkün değil) Sadece imzalı muvafakatname tarzında ise bir şekilde alırız.

Genel cevap vereyim. Gittiğim elektrikçi tanınmış bir elektrikçi diye gittim. Hatta yoldan 4 parsel uzaklıkta olduğu için bağlamayacaklarını duymam için Sedaş tan bir yetkili aradı dinletti.

Kuruma kendimde gideceğim ama hazırlıklı gitmem lazım. Bu direklerin hepsinden teknik olarak elektrik alınabilir mi ? Pek anlamam ama direklere baktığımda üstteki teller yüksek alttaki teller ev elektriği diye tahmin ediyorum.

Peki her direkten elektrik çekilebilir mi ?

Özel trafomu SEDAŞ'a ait hat mı? Bu bilgileri ve SEDAŞ'ın tavsiyelerini elektrikçi gidip öğrenecek. SEDAŞ da mapinfo programı var orada herşey kabak gibi görünür.

Sizin paylaştığınız parsel dağılımında sorun var. Güncel olan aşağıda;

4pgj5Q.jpg

Son düzenleme:
Hocam benim çizdiğim anlaşılır olması içindi. asfalt yolu ben çizmedim mesela :)

Özeldende açıkladım. 2. seçenek dediğim 905. komşum olan parselin içinden geçen asfalt ve direkler normalde planda gözükmüyor. Ancak orası asfalt yol hemde ara yol felan değil ana yol. Planı değiştirmeden yolu değiştirmişler.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri