Tamagawa encoder bağlantı problemi

sanatkar

Üye
6 KANALLI
PHASE A
PHASE B
PHASE Z
PHASE U
PHASE V
PHASE W ÇIKIŞLARI OLAN TAMAGAWA MARKA 8192 PULS INCREMENTAL TİP ENKODERİMİZ VAR KULLANICAĞI SÜRÜCÜ NÜN (FUJI)ENKODER KARTINDA İSE U V W KANALLARI İÇİN GİRİŞ BULUNMAMAKTADIR ÜRETİCİ VEW SİTESİ VB. YERLERDEN BULABİLDİĞİM DOKÜMANLARI ARAŞTIRMAKTAYIM

Bu hususda tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini rica ediyorum saygılar

Kataloğunu görmedim ama bildiğiniz üzere enkoderlerin yapısı ve bağlantı şekli
A sinyali ve bunun tam tersi olan A ve B sinyali ve bunun tersi olan B ve diğer sinyal olan Z yada N diye adlandırılan sinyal ve bunun da tersi olan Z ve N sinyalleridir.
Enkoderin üzerindeki şekle göre yorum yapıp bunu çıkartabilirsin sanırım.
Ama kanımca "değil" yani ters sinyalleride kullanacak isen A-U,B-V, Z-W olabilir.
Ama bu tamamen bir tahmindir.Besleme voltajını ters bağlamadıktan sonra ve sürmüş olduğunuz makinayı yada motorun milindeki yükü avare yani boş hale getirip de test edebilirsiniz.Herhangi bir yanlışlıkta makina tam tersi yönde işlem yapacaktır yada işlem yapmayacaktır.

Enkoderin türkiye tedarikçisi imaj tekniik.Web sitesinde enkoder model bilgileri var ama enkoder bilgileri yok.Model bildirirsen resmine bakıp yorum yaparız kardeşim.

http://www.tamagawa-seiki.co.jp/

Burdan model araştırması yaparız ve ürün resmine bakabiliriz belki.

Son düzenleme:
yener abi teşekkür ederim ilgilendiğin için bahsini ettiğin yere vb sitelere baktım dün gece buldum fujinin opsiyonel ürünleri ile ilgili bir sitede buldum kullanılması gereken ürünün referansı opc-lm1-pp olan opsiyonel enkoder kartı

Son düzenleme:
arkadaşım resolverin voltaj verecegın uclar (sarı beyaz / kırmızı beyaz ) 3,5 volt ila 5 volt gerilim verbilirsin

yener74 arkadaşıma katılıyorum ama besleme verdikten sonra çıkışlara osilaskop bağlayıp sinyalleri görerek değerlendirirsen daha garanti olur

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri