Tablet İçin Yardım

kaygısız

Usta Üye
Piranha Go 4 Tab 7" bir tablet aldım harici usb üzerinden oluyor. Kullanırken şarzı engellemek amacı ile yapılmış. Ayrı şarz yeri yok. Giriş yeri hareket nedeni ile hasar görmesin amaçlanmış. Bunu aşmak için harici adaptörlü bir usb çoklayıcı kullandım ama yine başaramadım. Bir ayarı varmı bilmiyorum çalışırken de şarz etmesi için yapılabilecek bir şey varmı. Bilgisi ve zamanı olanlardan yardım bekliyorum.

Otg li usb kablo alıp aradan dış yalıtımı çıkarıp artı ve eksiyi bağlasan.

Önce şarzı başlatıp sonra usb bağlantısını yapmayı denemedim. Harici adaptörlü usb çoklayıcı dediğinizi yapıyor olduğunu düşünüyorum.

Harici adaptörlü çoklayıcının amperi yeterli mi.?Yeterli ise kesin samsunglar gibi usb nin data uçlarında direnç falan istiyordur.

Amper yeterli çoklayıcıda kanlosuz fare ve usb hafıza bağlı yani boşta değil. Bir ayarı olabileceğini düşünüyorum ama gerçekte varmı ve nerededir bilmiyorum.

Şarj soketinden enerji verip aynı anda kullanmaya devam ederseniz ya soket yanar yada regülatörü.
Neden ? kimse yüksek demerajı istemez, ilave güç ve daha pahalı güç kaynağı gerektirir.
Çoğu kişi cep telefonunu şarjda iken kullanmaya devam eder ama zamanla ne soket kalır ne de güç elemanı bunun için telefonunuz şarjda iken kullanmayın ve mümkünse kapatın(şiddetle tavsiye edilir.)

Kılavuzunda hareket nedeni ile soketin hasar görebileceği uyarısı var. Şarj cihazını sadece şarz kapasitesinde yaptıklarından kullanırsanız dolmasıda o kadar daha geç olur. Tabletin şarz cihazı akımı 1,5 amper. Daha yüksek istesenizde vermez. Kontaklar tam temas etmez ise dediğiniz olur ısınma, lehim bozulması v.s.
Ayarlar konusunda bilginiz varmı.

Kılavuzunda hareket nedeni ile soketin hasar görebileceği uyarısı var. Şarj cihazını sadece şarz kapasitesinde yaptıklarından kullanırsanız dolmasıda o kadar daha geç olur. Tabletin şarz cihazı akımı 1,5 amper. Daha yüksek istesenizde vermez. Kontaklar tam temas etmez ise dediğiniz olur ısınma, lehim bozulması v.s.
Ayarlar konusunda bilginiz varmı.
Şarj Akımı + Sistem yükü (kullanım) = Menemen yapan soket Dokunsan ağlar, hareket ettirirsen kopar (soket aşırı ısınmaktadır).
Ayar derken? Android cihaz ise (varsayım) önemli sistem yazılımları haricinde herşeyi kapatman gerekir(Sistem yükünün minimize edilmesi). Alakası olmayan yazılımları Face, whatsup gibi salak uygulamar siz kullanmasanız bile ciddi bir sistem yükü oluşturur. Sunucu tarafından yapılan eşitlemeler ciddi bir sistem kaynağı gerektirdiğinden bu işlemler kullanıcı tarafında yapılır. Cache (keş) yazılımının yükünü hafifletmek için bir çok uygulama zamana bağlı olarak ağ ve işlemcinizi kullanır.

SC20171101-181342.png
SC20171101-180938.png
Screenshot_2017-04-07-16-48-47.png

şarj etmicez de ne yapıcaz? gece bu ikisisinden biri mutlaka müzk çalmalı...
Screenshot_2017-10-21-20-51-30.png

Hometech T701 ve GT-S5360 Samsung.
birkaç gündür geceleri Mikado MD2012 ile çalıyor ...

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri