T.V reciverlerini Nasıl Programlayabilirim

Arkadaşlar öncelikle Selamun aleyküm...
Televizyonlarda kullandığımız uydu alıcılarının programlanması hakkında geniş bilgiye ihtiyacım var mesela rs232 portuna bağladıkmı hangi program ile cihazlara veri atabiliyoruz kanallar nasıl yükleniyor her marka ve modelin farklı programı mı var bu programları nerden temin edebiliyoruz vs ...
Arkadaşlar zaman ayırıp bana bu işi genişlemesine açıklayabilirseniz çok ama çok memnun olacağım malum frekanslar değişti nasıl yükleyeceğim nelere dikkat etmem lazım bu konu ile daha önceden hiç bir bilgim yok millet geliyo yav sen nasıl elektronikcisin diyo :D
En kısa zamanda bu uydu kurulum montaj program işlerini öğrenmem lazım daha bu güne kadar da hiç merak edip bakmadım bile ama artık bu günden sonra farz oldu sanırım milletin daha fazla diline düşmeden şu işi çözmem lazım tabii ki yardımlarınızla...
Sizden gelecek olan bilgilerinizi bekliyorum herkese şimdiden teşekkür ederim...

sayın artvinli

uydu konusu çok geniş bir konu, öğrenmek istiyorsan çok zaman ayırman gerek. her markanın loader programları değişiktir ve yükleme seçenekleri farklıdır. ben next markasında uzman sayılacak kadar iyiyim geçenlerde bi sunny e yazılım atıyım dedim 3 günümü aldı. uydu konusunda nette kaliteli forumlar var. bu forumlarda zaten her marka ve modelin loader programları softcamleri vaeriliyor. amacın kanal şifrelerini çözmek ise bu iş eskisi kadar kolay değil. önceden c,haza attığın softcam ile kanalaı 1 sene izlerken şimdi 1 gün bile izleyemiyorsun. yeni sistem card sharing. uydu konusunu araştırmaya başlayınca zaten kademe kedeme çözeceksin herşeyi.

Sn.has_artvin_li,
Bu konuda tamamiyle,sn.volcanoos'a katılıyorum bende uydu konusunda tecrübeli olmama ragmen,çogu zaman uzun süreçlere sebep olan sorunlar yaşıyorum,bu konuda detayla araştırma yapın yoksa cihazın flaşını yakarsınız.
Saygılarımla...

Sn.has_artvin_li,
uydu konusu diğer arkadaslarımın dedıgı gıbı cok geniş bi konu bununLa ılgılı dokuman vs. seylerı zamanlar sızınLe paylasabılırm..

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri