Su kacagi ve kacak akim rolesi

nedimsabah

Üye
Merhabalar,

Evimin bahcesinde ki misafir evinin catisi basincli su ile temizlenirken yazin su kacagi olustu ve kacak akim rolesi atti. Bir kac gun bekledik fakat sorun cozulmeyince , elektrikci birsey yapamayacagini beklemem gerektigini soyledi alternatif olarak salteri kacak akim rolesinin disinda olan bir gruba alabilecegini soyledi. Bu sekilde yaptiktan sonra sorun cozuldu. Bugun eve gelen baska bir elektrikciye eski hale getirmesini rica ettim, fakat 4-5 saat sonra KAR tekrar atti. Bu sefer disariya alinca yine atti ve bir onceki elektrikcinin topragi bosta biraktigi icin atmadini, kendisinin bagladigini soyledi ve tekrar bosa aldi. (sigorta artik atmiyor). Yagmur soguk bittikten sonra yazla beraber kuruyacabilecegini soyledi.Hem toprak olmadan, hem de KAR olmadan cok riskli degil mi ?

Ne yaptirip ben bu beladan kurtulabilirim.

Pesinen tesekkurler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tesekkur ederim ama ne yaptirmam lazim, komple yeni tesisat mi cektirmeliyim ?
Bu arada su anda sigortayi kapattim , herhangi bir risk yoktur bu sekilde diye dusunuyorum . Bu arada Hollanda'da yasiyorum , elektrikciler bu isleri kulfet olarak gorduklerinden pek ilgilenmiyorlar.

Son düzenleme:
İyi bir elektrikçi,arızayı lokalize edip,gereki-
yorsa,sadece o linyeyi / hattı yenileyecek.

Tesekkur ederim ama ne yaptirmam lazim, komple yeni tesisat mi cektirmeliyim ?
Bu arada su anda sigortayi kapattim , herhangi bir risk yoktur bu sekilde diye dusunuyorum . Bu arada Hollanda'da yasiyorum , elektrikciler bu isleri kulfet olarak gorduklerinden pek ilgilenmiyorlar.
Kaçak akım arızaları zor arızalardır bu arızaları tamir etmek için kaçak akım ölçen cihazlar vardır bu cihazı olan bir elektrikçi bulmanız gerekir bu cihazlar kaçağın tam yerini tespit edip arızanın giderilmesini sağlar
https://www.sge.com.tr/urundetay-ca6113-cok-fonksiyonlu-elektrik-tesisat-test-cihazi-136-478.html
Bu cihazların pensampermetre gibi olanlarıda vardır
https://www.sge.com.tr/urundetay-f62-kacak-akim-olcen-pens-ampermetre-136-243.html
Bu tür cihazları olan elektrik firması bulun bu cihazlar fabrika ve sanayii elektriği yapan mühendislik firmalarında bulunur ev tesisatı yapan elektrikçiler de bulunmaz

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri