Su arıtmada sağlık devrimi

alkali iyonize suyun faydalarını biliyormusunuz

• evet

Oy: 0 0.0%
  • hayır

• hiçbir fikrim yok

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

waterboss

Üye
Alkalinite,kanın akışı, pH sı ve kanın kimyası açısından çok gerekli bir faktördür. Kanın % 90 ının su olması kanın kalitesini önemli biçimde etkiler. “Kan akışı ve kan kimyasının su ve insan sağlığı ile ilişkileri nasıl olmalıdır ?” konusunda geçmiş 3 yıl içinde Ohno Enstitüsünde yapılan klinik çalışmalarda, İonize Alkali-Su yun bağışıklık sistemi ile ilgili dejeneratif hastalıklar ve yaşlanma sorunlarında iyilik sağladığı belirlenmiş olup önemli bazı sonuçlar şunlardır;
1- Asiditenin hücrelerden uzaklaştırılması.
2- Hücre detoksifikasyonunun artırılması.
3- Hücre içi hidratasyonun artırılması
Bu hususlar dolaşımdaki kanın kalitesi açısından çok etkin niteliklerdir.
unutmayın her arıtılmış su sağlıklı degildir
sağlık için http://www.yagmur-teknik.com/su-aritma/89-life20-ro-10-canavar.html

merhaba arkadaşlar ben elimden geldigince bildiklerimizi paylaşıp hem arkadaşlarımızı bilgilendirmek hemde şuan şarlatanlar yüzünden değer kaybeden su arıtma sektörünün gerçeklerini anlatmaya çalışıyoruz
benim baştanda sölediğim gibi bu sektörde işi bilmeyen ezber üzerine iş yapan insanlar ve sadece mal satıp omalın su kaçırp kaçırmamı dışında ilgilen meyen firmalar
keselerini doldurmak için başka ülkelerin kapısından bile giremeyen arıtma cihazı diye halkımza üzerine bir ambalj ve b ir etiketle aamerikan malı türk malı diye satan ithalatcılar bu piyasanın degerini düşürüyor benim itirazım buna....
gerçek bir su arıtmacı cihazın kalitesinden emin kendi bünyesinde suyun sağlıgını test edebilen (sadece tds serlik değil) su hakında gerçekleri bilen tds mikrop suda navar ne yok bilen ve cihazının çıkışındaki suyun içinde ne oldugun söyleye bilendir lütfen sadece ne malı diye sormak dışında size cihaz satmaya gelenlere bunlar sorun.
1: siz bu cihazı nekadar tanıyorsunuz
2:su hakında ne biliyorsunuz
3: size yaptıkları yada yapacakları ilizyon gösterisi elektroliz testi sonucunda sudaki siyahlıgın sebebi adı ve nelerin oldugunu sorun eğer yosun mikrop gibi standart cevaplar alırsanız bilinki zaten o ana verilen yazıyı ezberlemiş işten anlamayan biri
4: beş firmayı araştırın gere kirse imalatcı veya ithalatcıyı direk arayın ve aynı soruları sorun size ver diği cevaplar sizi tamin etsin
su sanki çok basit bir olaymış gibi her kezin hakkında konuştuğu ama hayatımızın bağlı oldu ve alternatifi olmayan onusuz üç gün yaşayabilecegimizyapayı yapılamayan tek mineraldir unutmayın vücudumuzun %70-80 su- kanımızın %80 su- hücrelerimizin %80 su- annemizin bize hayat verdiği rahminin içi su- ilk gıdamız panzehirimiz can suyumuz anne sütünün %85 su
yani biz suyuz içtigimiz su ne kadar kaliteli ve sağlıklıysa bizde okadar sağlıklı oluruz sağlık için
sağlık ve gençlik pınarı

Evet suyumuzun temiz ve sağlıklı olması çok önemli. Dikkat etmeliyiz.

suyu arıtma nasıl arıtılıyor bu onemlı bazı firmalar ultraviole lambayla suyu arıttığını sanıyorlar dahada kırlettıklerını kansere davetıye çıkardıklarınıda yazsalarya bırkere evde su arıtma bence mantıklı değıl okadar masraf fitre tıkandı vs vs uğraşana kadar iki damacana doğal su al daha ekonomık bır arkadaşim 1200 tl arıtma cihazı almış hangı akla hizmet ederek aldıysa:) yahu 1200 tl lık doğal damacana suyu alsan uç-dort yıl ananda içer babanda yedı sulalenı susuz bırakmaz:) ne gerek var okadar yok reçınesı bıttı yok fıltre tıkandı bence gereksız

Life2o water Alkali Su nedir?
Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water
Faydaları nelerdir?Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.
Life2o water İçin 4 Temel Neden:
1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.
2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.
3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri ro yayani ters ozmoz sistemiyle arıtır ve sizin sağlıklı bir su içmenizi garanti eder
Su Arıtma
Yamur Teknik Dkkan rnleri - SanalPazar

suyu arıtma nasıl arıtılıyor bu onemlı bazı firmalar ultraviole lambayla suyu arıttığını sanıyorlar dahada kırlettıklerını kansere davetıye çıkardıklarınıda yazsalarya bırkere evde su arıtma bence mantıklı değıl okadar masraf fitre tıkandı vs vs uğraşana kadar iki damacana doğal su al daha ekonomık bır arkadaşim 1200 tl arıtma cihazı almış hangı akla hizmet ederek aldıysa:) yahu 1200 tl lık doğal damacana suyu alsan uç-dort yıl ananda içer babanda yedı sulalenı susuz bırakmaz:) ne gerek var okadar yok reçınesı bıttı yok fıltre tıkandı bence gereksız
maliyet şöle 650 tl cihaz 150-200 1 yılsonra filitre degişimi gelin hesap yapalım
800tl ve inanın fazlasıyla değer sonuçta sağlıklı bir su içiyoyor olacaksınız düz mantıkla hesap yapsak bile
damacana kullanır ken sadece içmeye kullanırsınız ama bu cihazla içme cay kahve meyveleri sebzelerinizi yıkacak ve sadece her yemek yapma cay demlemede % 30 daha kısada pişen yemekten gazda tasarruf edeceksiniz ve bunları damacan ile yaparsanız 4 kişilik bir aile en iyi ihtimalle 1,5 damacana harcarsınız ama biz haftada 3 damcanadan hesaplayalım 3*52hafta=156 damcana *en iyi fiyayla 5 tl = 780 tl yapar bu düzmantıkla iilk yılda kendini amorti ediyor ondan sonraki yıllarda her gün 1,5 damacana*365 gün =547 damacana *5 tl= 2737,5 tl / eder artık hesabını siz yapın ama unutmayın bunlar hep maddi hesaplar bu sistemin size ve ailenize en büyük katkısı sağlığınıza olacak sağlık için

tamam arkadaş arıtma ekonomık değil farzedelım ekonomik su arıtma uzerıne iki yıl arge yaptım universitede çeşitlı yolları var arıtmanın kımyasal elektroliz bunları içme suyu arıtmasında kullanamazsınız gerıye doğal arıtma fıltreleme reçine guarz kum vs bunlarda bence ekonomık değıl yılda 150-200 tl filtre değişimi cihaza 650 tl ben haftada iki damacana su tuketıyorum yanı 25 lt ayda 8 tl yılda 96 tl :)senın arıtma cıhazının filtre karşiliğinin yarısı niye boyle sisteme para vereyım artı iki katı ikincisi arıttığı su ben eskışehirdeyım kalabak suyu kullanıyorum türkiyede namı duyulmuş içme suyu arıtmadan çıkan su kalabak suyunun değerının dortte bırı kadar tad ve lezzette olsun yınede kabul:)

maliyet şöle 650 tl cihaz 150-200 1 yılsonra filitre degişimi gelin hesap yapalım
800tl ve inanın fazlasıyla değer sonuçta sağlıklı bir su içiyoyor olacaksınız düz mantıkla hesap yapsak bile
damacana kullanır ken sadece içmeye kullanırsınız ama bu cihazla içme cay kahve meyveleri sebzelerinizi yıkacak ve sadece her yemek yapma cay demlemede % 30 daha kısada pişen yemekten gazda tasarruf edeceksiniz ve bunları damacan ile yaparsanız 4 kişilik bir aile en iyi ihtimalle 1,5 damacana harcarsınız ama biz haftada 3 damcanadan hesaplayalım 3*52hafta=156 damcana *en iyi fiyayla 5 tl = 780 tl yapar bu düzmantıkla iilk yılda kendini amorti ediyor ondan sonraki yıllarda her gün 1,5 damacana*365 gün =547 damacana *5 tl= 2737,5 tl / eder artık hesabını siz yapın ama unutmayın bunlar hep maddi hesaplar bu sistemin size ve ailenize en büyük katkısı sağlığınıza olacak sağlık için

tamam arkadaş arıtma ekonomık değil farzedelım ekonomik su arıtma uzerıne iki yıl arge yaptım universitede çeşitlı yolları var arıtmanın kımyasal elektroliz bunları içme suyu arıtmasında kullanamazsınız gerıye doğal arıtma fıltreleme reçine guarz kum vs bunlarda bence ekonomık değıl yılda 150-200 tl filtre değişimi cihaza 650 tl ben haftada iki damacana su tuketıyorum yanı 25 lt ayda 8 tl yılda 96 tl :)senın arıtma cıhazının filtre karşiliğinin yarısı niye boyle sisteme para vereyım artı iki katı ikincisi arıttığı su ben eskışehirdeyım kalabak suyu kullanıyorum türkiyede namı duyulmuş içme suyu arıtmadan çıkan su kalabak suyunun değerının dortte bırı kadar tad ve lezzette olsun yınede kabul:)
bem im bahsetigim malyetler yazdıgım kadar su kulanılması durumunda geçerlidir eyer sis bu kadar tüketcekseniz biz illa hepsi degiştircek demiyoruz sizin verdiginiz deyerlerde su kullanırsanız biz suyun testini yapıp degişiklik yapıyoruz eyer dediginiz kadar kulanırsa nız ro kartuş size 2-3 yıl gider alkali mineral ve detox filitreller yaklaşık 2 yıl sadece ön filitrasyon ünitesindeki 5ve1 micron sediment filitreler ve aktif karbonlar degişir buda size maksimum 35 tl mal olur ama ben idda ediyorum bucihazın suyundan yapılan çayı kahveyi içtiğinizde birdaha başka ssudan yapılan çayı kahveyi beyenmiyeceksin ve yemekleri eyer evliysen yenge bidaha başka suyla yapmıyacak nerden biliyorsun dersen tecrübe ile sabittir kendi evimde ve annemin vekayın vaildemin evinde var inan artık başka su fikrine ikna edemiyorsun. Suyun tadına gelince keşke bursada olsanız size demo olarak bir haftalığına demo olarak takardık yani bu kadar güveniyorum tadına yanlış bilmiyorsa eskişehirin kabalak suynunu en büyük özelligi içindeki oksijen ve mineral seviyesinin yüksek olması tabi kaynagında o damacanın içine girmeden önce ama inanın bizim mineral ve alkali filtremizdeki doğal taşların suynuza katdıgı tat ve mineral oranı kaynağındaki suya eşit htta fazladır ve detox (cu canlandırma) filitreniz sayesinde yüksekoksijen oranına sahip kısaca şöyle özetleyim normal yani piyasada 1200 1500 tl satılan cihazlardan cıkan suyu beyenmezsiniz
sebebi içlerinde mineral yoktur oksijen oranı düşüktür ph 5,5-6,5 arasında asitiktir yani damak tadına ve sağlığına önem veren birisi için gerçekten içilemez bir sudur kısaca ben size ila su arıtma kulanın demiyorum ama damacanalar durumu malesef ülkemizin Şebeke sularının ve tesisatların durumu malum sağlık için su ama sağlıklı su bursaya gelirseniz bi suyumuzu ve cayımızı içmeye bekleriz iyigünler dilerim

çok merak ediyorum hala damacana su alıp içme konusunda kararlımısınız??? son çıkan grceklerden sonra

bizim anlatmak için yıllardır dil döktügümüz iğrenç ve sağlıksız damacanalar hakkındaki gerçeklerin bir kısmı nihayet gün yüzüne çıktı daha açıklanmayan pekçok şey var ama olsun en azından insanlar artık bunların gerçek yüzlerini gördü biz suyununuzu arıtmadan için dedikçe pek çok insan bizi şarlatanlıkla insan kandırmakla suçladı ben yinede diyorun ki suyunuzu arıtılmış taze olarak evinizden için bunu yapmıyorsanız dahi en azında musluk suyu için ama lütfen çocuklarınıza ve kendinize bir iyilik yapın damacanalarda kurtulun..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri