Stroboskob tamircisi aranıyor

Ambitious

Üye
Monarch marka Nova stroboskobumuzun potansiyometresi ışığın hızını değiştirmiyor.Cihazı söküp potun omajını ve voltajını ölçtüm ve normal gibi görünüyor.sanki kartta bi sıkıntı var gibi.Satın aldığımız yer yuvarlak laflarla geçiştirdi ve Amerikadan cevap bekliyorum ama bu işi türkiyede yapan yokmu?
Teşekkürler.

Monarch marka Nova stroboskobumuzun potansiyometresi ışığın hızını değiştirmiyor.Cihazı söküp potun omajını ve voltajını ölçtüm ve normal gibi görünüyor.sanki kartta bi sıkıntı var gibi.Satın aldığımız yer yuvarlak laflarla geçiştirdi ve Amerikadan cevap bekliyorum ama bu işi türkiyede yapan yokmu?
Teşekkürler.

hocam pottan bahsettiginize gore elektronik bilgimiz var acaba cikista lamabayi suren devre elemani ne acaba onu olcerseniz daha iyi olur

Ben tamir edebilecek birini biliyorum.İzmir'de bir firma oraya yollayabilirsen o sana yardımcı olabilir belki.Ama kart tamirinden anlayan biride yapabilir.Sanırım voltaj frekans çevirici devresi arıza yapmış büyük ihtimal.Güç devresini tetikleyen osilatörde diyebiliriz.Hocam sabit çakma yapıyor değil mi?

Çakma yapması nıormal hatta 2 katlayıp 2 ile bölerek çakma sayısını değiştirebiliyorum ama en yakın çarpana getiriyorum fakat potla hassas ayar yapamıyorum.canerlandın dediği gibi v/f devresi olabilir.İzmir firmasına nasıl ulaşabilirim acaba.

Uzun zamandır görüşmüyor stroboskop üretimide yapıyordu numarasını bulup sana vereyim....

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri