Step7 V5.4+sp5 hardware CPU 315-2DP ekleme hk.

alperdvd

Üye
Merhaba arkadaslar. Bir kac gun önce calistigim yere siemens s7300 cpu 315-2dp plc ve MPI kablo aldık. Yalnız şöyle bir sorun oluştu. step7 manager programında almış olduğumuz cpu nun order numarası çıkmıyor dolayısı ile HW da cpu yu tanıtamıyoruz. Programdan HW update yaptık fakat almış olduğumuz cpu nun order numarası updatetan sonrada çıkmadı malesef. CPU umuzun order numarası 315-2AH14-0AB0, Step7 manager programımızın versiyonu V5.4 sp5. Acaba sorunun sebebi ne olabilir? bu cpu step7 V5.4 te desteklenmiyor olabilir mi ? V5.5 yi yüklesem sorun çözülürmü? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
konu hakkında kimsenin bilgisi yok heralde. Ben step7 V5.5 yükleyip bir deneme yapacağım sorun çözülürse buraya yazarim en azından aynı problemle karşılaşan başkaları için yol göstermiş olurum.

Step7 v5.5+ SP2 yüklü bende hardware de görünüyor...

1.jpg

Ayrıca firmware update belki işini görür..
http://support.automation.siemens.c...lib.csinfo&lang=en&objid=40360647&caller=view

eywallah hocam. Yarın işe gittiğimde bende step7 V5.5 i yükleyeceğim. Firmware update yaptım fakat yine olmadı. V5.5 yüklemeden sorun çözülmeyecek sanırım.

Arkadaşlar step7 V5.5 yükledim sorun çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri