Step motorda cızırtı tınlama

srklsrsr

Üye
Selamün aleyküm üstadlarım. Yeni cnc imde yeni sürücü aldım step motorda cızırtı var tınlama sanki fazla gibi geldi. Eski sürücüm tb6600 dı yeni sürücüm fotoda mevcut. Güç kaynağınolarak 24 v smps kullanıyorum kontrol kartım 5 eksen pwm blue lpt step motorlarım 2.2 nm 3 a . Yeni sürümde jumper ayarlarını rms ayarına göre yaptım. Tb6600 da çok çok az ses gelirken yeni sürümde rahtsıx edici bir ses var olay nedir ne olabilr acaba yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• 879118AA-8C09-442F-A339-200CBF26EB90.png
    879118AA-8C09-442F-A339-200CBF26EB90.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Selam, motor boştayken mi ses geliyor yoksa sadece çalışma esnasında mı? Working current settings diye belirtilen switch lerin konumunu değiştirmeni tavsiye ederim. Bence öyle bir dene. Burdaki profesyönel arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.

Motor boştayken de ses var harektteykende ses var. Söylediğinizi de denedim acaba sürücü mü sıkıntılı

bu sürücüler bu motorlara böyle ses vermezler.
hatta tb sürücülerinden daha sessiz çalışırlar.

bir yerde bir hata var ya da sürücülerinde sıkıntı var

bence fotografta bir eksiklik var... pano nun fotografınıda ekle bir... vfd ye cokmu yakın driver ın?

Evet yakın vfd ye arasında 1 cm var z ekseni sürücüsünün

Ekli dosyalar

• 685AF9AA-6F0A-4011-A95A-2DA0A7AF77B4.jpeg
    685AF9AA-6F0A-4011-A95A-2DA0A7AF77B4.jpeg
    374 KB · Görüntüleme: 79
blendajlı kablo ile pano içi bağlantılarını yeniden yap... vfd ve driver cok yakın diyorsun arayı açmanı tavsiye ederim...

ekranlamayı araştır yada faraday kafesini...
onları uzaklaştıramıyorsan teneke ile bölme yap.

Bunlar orjinal leadshine değil samırsam. Çakma çin malı sürücüler. Bunlar ses yapabilir ama çok ciddi tiz bir ses. Bütün motorlardan mı geliyor ses.

Bunlar orjinal leadshine değil samırsam. Çakma çin malı sürücüler. Bunlar ses yapabilir ama çok ciddi tiz bir ses. Bütün motorlardan mı geliyor ses.
evet çakma leadshine . motordan geliyor sesler . vatandaş şöyle bir açıklama yazmış ingilizce. bence kelimeler ingilizce dil tamamen farklı gibi:
Match parameter:

After the drive is installed, power on, within one second toggle the fourth key(sw4) back and forth once, perform a parameter match.

ben tam anlayamadım

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri