step motor jumper ayarları

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Usta bisey sormak istiyorum bi musterim cin den bi makine almis step motor ile kumasi cekip ustune yazi yaziyor sorun yazi araliklari ayni cikmiyor 10 cm ayarlaniyor ancak 9 cm sonraki yazi 8 cm sonraki 9.5 cm cikiyor ben mekanizmaya baktim sorun yok kaydirmiyor step motorun bu kadar ayar kacirmasinin nedeni ne olabilir sistemde bir voltaj duzenleyici yok ondan kaynakli olabilirmi(motoru plc ile suruyolar

step motorlar encoderli değil sanırım simdi bundan oturu step motor a pulse gonderen plc step motorun zorlandıgının anlayamaz bu yuzden step motor tam tur atması için yeterli puls gonderir ama atıyorum motor yarım tur döner bir sonrakinde plc gene aynı puls i gonderir bu sefer baslangıc noktası şaşıracağı için yanlış adım gidecektir step motorun hızlarını dusurme sansın var ise o sekilde nasıl ilerliyor ona bakın

Dogru olabilir cunku ben makinede bir enkoder gormedim yazilimi uzak dogu o zaman firma o firmayi cagirip ekleme yaptiricak makinaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…