Step Motor Hakkında Yardım

belex351

Üye
ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA
benim sorum elimde yeni devre ye almış oldugum cnc oxy kesim 2 eksen makına var
mach 3 proğramı ile kullanıyorum M880 A sürücü ler var motorlar 7,2 A herşey gayet çok güzel çalışıyor fakat işim bitti sistemi kapatacam tak diyeye step motorlardan ses geliyor aynı problem ilk açarkende oluyor bide sürekli motorlar rın yonleri değişiyor neden kaynaklanır acaba yardım ederseniz sevinirin şimdiden teşekkür ederim

ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA
benim sorum elimde yeni devre ye almış oldugum cnc oxy kesim 2 eksen makına var
mach 3 proğramı ile kullanıyorum M880 A sürücü ler var motorlar 7,2 A herşey gayet çok güzel çalışıyor fakat işim bitti sistemi kapatacam tak diyeye step motorlardan ses geliyor aynı problem ilk açarkende oluyor bide sürekli motorlar rın yonleri değişiyor neden kaynaklanır acaba yardım ederseniz sevinirin şimdiden teşekkür ederim
motorlar donmuyorken bıldıgın uzere kendılıgınden frenleme yapar ! yanı motor hareket etmeseede akım ceker. sıstemı actıgında motrlar akım geldıgı anda cok az bır ttıresım yapar duydugun ses bu! sureklı yon degıstırme konusunu bıraz daha acarsan eger daha ıyı olur. mach3 de ayar yaparak mı sorunu duzeltıyorsun! bıraz bılgı verırsen yardımcı olabılırız belkı.

motorların dönmesi proğramdan değilde sistemi tekrar açtığımda düzeltiyor ama her seferinde de bu şekilde problem oluyor .. yanlız don me olayı manuel devre ye aldımda gerçekleşiyor yanı X + YONDE KOMUT VERDİĞİMDE X - yone dogru hareket ediyor

motorlarda ki bu titresimi nasıl yok edebilirim bu konuda ne tavsiye edersin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri