Step motor cızırtı

Merabalar arkadaşlar, 3 eksen bi cnc router yaptım motorları bağladım fakat motor içinden ses geliyor amperle alakalı bi sesmiş bu galiba, kart üzerinden kısıp açarak sesi azaltıyorum fakat motor güçsüz gibi, elimle motorun bağlı olduğu mili tuttuğumda mil duruyor motor zorlanarak dönmeye çalışıyo ama dönemiyor ha bu arada mili çok güçlü bir şekilde de tutmuyorum. Motor tuning ayarlarında hızı ilk başta 100 yapmıştım gayet iyiydi ama şimdi 100 ken ekseni hareket ettirme tuşuna basılı tutuyorum biraz dönüp duruyor zorlanıyor, neyse 50 yaptım hızı bu sefer gayet iyi dönüyor güzel ama vu sefer de güçsüz..
Motor (ProMotor) 2 nm - 3 amper 4 kablolu
Programdaki hızı: 100
Hızlanma: 10
Birde ekseni hareket ettirirken arada takılıyor gitmiyor dönmeye çalışıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar

IMG-20170922-WA0014.jpeg
IMG-20170922-WA0018.jpeg

Kartlarım bunlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel fotoğraf ama fotoğraftan ne olduğu anlaşılmıyor. Kart hakkında bilgi verirsen belki cızırtının çözümünü bulabiliriz.

Mach3 4 eksen 2 fazlı step motor sürücü 4A128 subdivision DD8727T4V1 LV8727

Kartım bu çok bilemediğim içim nasıl bilgi vereceğimi pek şeyapamadım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mach3 4 eksen 2 fazlı step motor sürücü 4A128 subdivision DD8727T4V1 LV8727

Büyük harf veya kalın büyük punto yazı mesajlarda bağırmak olarak anlaşılabilir.

Kartınız forumda pek kullanılmayan ve bilinmeyen bir sürücü. Aldığınız yerden veya internetten bilgi edinebilirseniz arkadaşlar da yardımcı olacaktır.

Kartın ismini modelini biyerden kopyalayıp buraya yapıştırdım ondan büyük göründü bende anlamadım. Niyetim bağırmak falan değil di yani. Ben sadece sorunumu dile getirdim büyük yazmanın bağırmak olduğunuda şimdi sizden öğrendim :)

Kartımla ilgili fazla bilgi bulamadım belki genel bi sorundur diye yazdım

Motorlar ve güç kaynağı hakkında biraz bilgi verebilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri