Step 7 v5.4 te simulasyon nasıl kullanılır?

PLCsim ile similasyonu yapılan projenin Scada ile bağlantısı nasıl yapılabilir. Bilgisi olan var mıdır?
(Step-7 de yazılan programı WinCC veya Felexibleda görüntülemek istiyorum. Bunun için PLCsim kullanılabilir mi?)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Wincc flex aç proje menüsünden integrate in step7.. tıkla ve projeleri birleştir.
yada simatik manegerde insert station smatik hmi seçeneği ile plc projene hmi ekleyerek wincc proje sayfasına buradan ulaş ve proje bitiminde önce plc simulasyonunu aç sonra wincc runtime yi aç ve her ikisinide simulasyondan kullan.

plcsım programını yulemelısın 5.4 surumunden sonrası windows vista ve 7 de calısmıyor dıye bılıyorum.step 7 surumun ıle plcsım surumun aynı olmalı ben 5.3 u tavsıeye ederım.

arkadaşlar simulasyonda input output değişkenlerinin haricinde datablock daki değişkenleri de takip etmek istiyorum simülasyondan ama bunu gerçekleştiremedim yardım eden olursa çok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri