Step 7 Block şifreleme yardım

serdalyen

Üye
Arkadaşlar S7 300- s7 400 plc lerde step 7 ile oluşturduğumuz blockları nasıl şifreleriz. Kendi içinde bir şifreleme menüsü gibi bir yermi var . yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ewet bunu step7 maneger da yapıyorsun.ama tekrar kırılabilir.

KNOW_HOW_PROTECT ile yapılabiliyor.fonksiyon bolugun içined iken file>generate source yapıp blogu program içerisinde SOURCE alırsın burada programın ilk satırnı örnekte oldugu gibi KNOW_HOW_PROTECT yazarsın

Örnek:
FUNCTION "glue_system" : VOID
TITLE =
VERSION : 0.1
KNOW_HOW_PROTECT

BEGIN
NETWORK
TITLE =TANK HEATING ENABLE

yazıp compile yaparsan şifrelemiş olursun.son olarak source altındaki dosya yı silmen gerekli orada dosya kalırsa KNOW_HOW_PROTECT i silip yeniden compile yaparasan blok açılmış olur.

resimli bir anlatım daha güzel olurdu .emeğine teşekkürler luser...

luser analtımın için teşekkürler

Know how protect(sistem fonk.ları hariç) kırılıyor artık boşuna uğraşmanıza gerek yok.

peki elektrikmuh arkadaşım tüm şifrelemeler kırılabiliyorsa hangi yöntemler kullanılıyor. bilgilendirirsen seviniriz.

Sources dizini altındaki kaynak dosyayı PLC'ye upload etmesem bile yine de benim şifrelediğim blocklar kırılabiliyor mu?

arkadaşlar açıkaçık yazmışlar program kurulunca iş çözülüyor

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri