Step 7-300 de timerdaki geçen zamanı winCC de nasıl gösterebilirim ?

perfection

Üye
Arkadaşlar... S7/300 de bi timer'im var mesela T12 diyelim ben bu zamanlayıcıyı 100sn olarak ayarladım ve geri doğru saydırdığımda değişen zamanı WinCC de görmek istiyorum ama (***) şeklinde sonuç alıyorum. Hangi Tag elementini kullandıysamda yine sonuç aynı değişme zamanlarınıda 250ms ve upon c. olarak ayarladım yine aynı sorun var... "Smart Object ten" - "I/O field" ekledikten sonra ne yapmam lazım ? Bu arada Step 7'nin simulatörünü kullanıyorum yani elimde cpu yok!

yardımlarınızı bekliyorum .. şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadasim wincc de herhangi bi tag olustur data tipini timer sec ve adresinide t12 yap daha sonra panelde istedigin yerde olusturdugun output ekranina bu tagi ata... hepsi bu kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• t12.JPG
    t12.JPG
    13.7 KB · Görüntüleme: 61
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
WinCC'de Timer göstermek Flexible'da timer göstermeye göre çok daha zor. Bunun için Timer'ın BI veya BCD çıkışlarına marker atayıp, bu markerları TAG olarak WinCC'de tanımlayıp zamanı gösterebilirsin...

İyi çalışmalar..

kovolkan ' Alıntı:
Merhaba,
WinCC'de Timer göstermek Flexible'da timer göstermeye göre çok daha zor. Bunun için Timer'ın BI veya BCD çıkışlarına marker atayıp, bu markerları TAG olarak WinCC'de tanımlayıp zamanı gösterebilirsin...

İyi çalışmalar..

Dostum bu konu da benim de bir sorunum var.Plc programım içerisinde bir timer var.bu timer'ın değerini plcsim'den okuyabiliyorum.Simulatördeki değeri wincc'den de okuyabilmem için wincc de nasıl bir tagleme yapmam lazım?wincc ve plcsim birbiriyle haberleşiyor.O kısımda sorunum yok fakat timer içerigini nasıl göstericem.Şimdiden teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri